Zamiast szorować, zalej wodą z tym dodatkiem. Kamień z dzbanka filtrującego zniknie w mgnieniu oka

Dzbanek filtrujący nie tylko sprawia, że oszczędzamy na wodzie butelkowanej, ale również poprawia smak napoju. Z czasem jednak zaczynają pojawiać się na nim osady. Na szczęście istnieje prosty sposób, by się ich pozbyć. Pokazała mi go moja mama.

Dzbanek do filtrowania wody to świetne urządzenie, które eliminuje kamień i szkodliwe zanieczyszczenia. Co więcej, używanie go pozwala zaoszczędzić pieniądze, ponieważ używa się do niego wody z kranu i nie trzeba kupować butelkowanej. Niestety mimo całej przydatności z czasem zaczyna pokrywać się nieestetycznym nalotem. Na szczęście łatwo można się będzie go pozbyć.

Zobacz wideo 4 praktyczne zastosowania filtrów do kawy - przekonaj się, jak często mogą przydać ci się w domu

Czyszczenie dzbanka filtrującego. Nie trzeba od razu sięgać po ostrą chemię

Dzbanki filtrujące są świetnym i tanim sposobem, by móc cieszyć się smaczną i odkamienioną wodą bez konieczności wydawania pieniędzy. Jeśli jednak chcemy, by służyły nam przez długi czas powinniśmy pamiętać o regularnym czyszczeniu. Z czasem może się gromadzić się w ich wnętrzach coraz więcej osadu i trudnego do usunięcia kamienia. Bywały nawet przypadki, że zaczęły pojawiać się glony, które lubią takie środowiska. Do wyczyszczenia go bez problemu możemy sięgnąć po sklepowe odkamieniacze. Niestety nie są one najtańsze, a do tego często zawierają mocną chemię, której część osób nie chce używać w domu. Na szczęście istnieją proste domowe metody, które pozowała nam wyczyścić dzbanek. Są one nie tylko skuteczne, ale również o wiele tańsze i łatwo dostępne. Warto również zaznaczyć, że większość składników do domowego odkamieniacza powinniśmy mieć już w domu, co oszczędza nam dodatkowo wycieczki do sklepu.

Jak pozbyć się kamienia z dzbanka filtrującego? Znamy niezawodny, domowy sposób

Zanim jednak weźmiemy się do czyszczenia dzbanka, powinniśmy pamiętać o wyciągnięciu filtra. To może być idealna okazja, by go wymienić, jeśli zapominaliśmy o tym w ostatnim czasie. Przypominamy, że filtr powinien być regularnie wymieniany, ponieważ gdy tego nie robimy, nie będzie działać zgodnie z przeznaczeniem. Po usunięciu filtra wystarczy zanurzyć cały dzbanek w roztworze gorącej wody z dodatkiem octu lub soku z cytryny w proporcjach 3:1. Tak zostawiamy go na co najmniej dwie godziny, co jakiś czas nim poruszając. Po tym czasie całość starannie myjemy i płuczemy. Teraz dzbanek jest już gotowy do pracy. Jeśli jednak w długo nieużywanym urządzeniu pojawiły się glony, to najpierw powinniśmy starannie go umyć. Dopiero później zalewamy go gorącym roztworem z dodatkiem kwasku cytrynowego.  W ten sposób wyczyścimy i odkazimy nasz dzbanek, dzięki czemu będzie ponownie nadawał się do użytku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.