Puszące się włosy to Twoja zmora? Oto najlepsze domowe sposoby na niesforne kosmyki, które przetestowaliśmy

Domowe sposoby na puszące się włosy muszą być przede wszystkim skuteczne. Zastanawiasz się, jak ujarzmić niesforną fryzurę? Tych kilka prostych zasad pomoże Ci osiągnąć wymarzoną taflę na włosach. Wystarczy trzymać się poniższych wskazówek.

Puszące się włosy - co sprawia, że Twoja fryzura jest daleka od ideału? 

Brak pielęgnacji, częsta stylizacja, farbowanie, a nawet warunki atmosferyczne. Wszystko to sprawia, że zamiast gładkiej powierzchni włosy zaczynają "żyć własnym życiem" i z dnia na co dzień coraz trudniej jest opanować ten chaos. Brzmi znajomo? Puszące się włosy to chyba najczęstszy powód decyzji o ostrym cięciu. Jak tego uniknąć? Podpowiadamy. 

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Sposób na puszące się włosy - co można zrobić w domowym zaciszu? 

Kondycja włosów jest odzwierciedleniem tego, co dzieje się z naszą fryzurą gdy nikt nie patrzy. Czy istnieje jeden sposób na puszące się włosy? Zdecydowanie należy wprowadzić szereg działań. Poniżej znajdziesz listę, którą punkt po punkcie możesz zrealizować we własnym zakresie. 

  • Tuż po umyciu, zamiast podsuszyć i następnie rozczesać włosy przy pomocy olejku chodzisz z mokrą głową, aż włosy same wyschną? To błąd, który prowadzi nie tylko do kołtunów, ale też namnażania się bakterii na skórze głowy. Taka mikroflora sprawia, że włosy częściej się przetłuszczają i będą wymagały częstszego mycia. Aby przerwać błędne koło, warto trzymać się prostego schematu: po umyciu włosy wyciskamy delikatnie w ręcznik, następnie zimnym nawiewem suszarki podsuszamy kolejne partie, tak aby dało się je rozczesać. Każde miejsce, gdzie pojawia się opór przy ruchu szczotki, należy potraktować serum lub olejkiem. 
  • Kluczową kwestią dla domowej pielęgnacji włosów jest też codzienne olejowanie końcówek na noc. Ten prosty patent znacznie zmniejsza ilość uszkodzeń mechanicznych. 
  • Co dodatkowo wspiera nocną ochronę? Szczególnie osoby o mocno rozjaśnianych włosach powinny zamienić bawełnianą powłoczkę na poduszkę na jedwabną lub satynową. Po wstaniu z łóżka jest duża szansa na gładkie włosy.
  • Nie bez znaczenia jest też nocna fryzura, długie włosy z zaolejowanymi końcówkami warto zapleść w warkocz. Dla krótkich włosów istnieją dedykowane czepki. 

Co zrobić, żeby włosy się nie puszyły - czy odżywka to za mało? 

Zdecydowani nie, ale zazwyczaj nakładamy ją na góra kilkanaście sekund podczas porannego prysznica. Co zatem można zrobić, żeby włosy przestały się puszyć? Zobacz, jak wzmocnić efekt tradycyjnej odżywki.

  • Do odżywki warto dodać kilka kropli specyfiku do olejowania, pamiętając o aplikacji tylko w obszarze końcówek. 
  • Bardzo dobry efekt daje też połączenie odżywki z produktem do laminacji włosów. To rodzaj galaretki, która sprawia, że włosy przypominają błyszczącą taflę. 
  • Przy codziennej stylizacji zamiast mocnego lakieru, czy pasty warto postawić na odżywkę bez spłukiwania. Lekką mgiełkę można nałożyć też w ciągu dnia, gdy nasza fryzura zaczyna się puszyć.  

Zobacz też: Modne paznokcie żelowe na karnawał i nie tylko. Oto wzory i palety na nowy sezon 2024

Więcej o:
Copyright © Agora SA