Czosnek niedźwiedzi w ogrodzie. Wiosenne sadzenie już lada moment. Nie przegap terminu

Kiedy sadzić czosnek? Czosnek niedźwiedzi od lat cieszy się popularnością. Lubiana przez wielu przyprawa ma intensywny aromat i sporo cennych właściwości. Jak jednak posadzić roślinę we własnym ogrodzie? Okazuje się, że to banalnie proste, lecz warto trzymać się pewnych zasad.

Czosnek niedźwiedzi jest znany ze swojego wyrazistego aromatu. Należy do roślin cebulowatych i stosuje się go w wielu potrawach, nadając im intensywnego posmaku. Roślina rośnie dziko, lecz jak się okazuje, można ją również zasadzić we własnym ogrodzie. Jeśli chcesz cieszyć się obfitymi plonami czosnku niedźwiedziego, dowiedz się, który termin sadzenia będzie najlepszy oraz na co w szczególności zwrócić uwagę. 

Zobacz wideo Te produkty kroisz codziennie. Dzięki naszym trikom ułatwisz sobie życie

Czosnek niedźwiedzi uprawa. Podczas pielęgnacji zwróć uwagę na te aspekty

Czosnek niedźwiedzi ma wiele cennych właściwości, które sprawiają, że ogrodnicy tak chętnie decydują się na jego sadzonki w przydomowych ogrodach. Kucharki i kucharze uwielbiają dodawać go do różnych dań, by wydobyć z nich niebywały smak. Jeśli również chcesz poszerzyć swoją kuchnię o taką przyprawę, dowiedz się, jak dbać o roślinę tego typu.

Uprawa czosnku niedźwiedziego nie jest skomplikowana, ale mimo to, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Roślina najlepiej rośnie w miejscach wilgotnych i lekko zacienionych, więc wybierz w miarę możliwości takie stanowisko w ogrodzie. Gleba powinna być żyzna o neutralnej kwasowości. Co z podlewaniem? W okresie do maja do końca czerwca pamiętaj o regularnym nawadnianiu, lecz uważaj, by nie zalać samych cebulek rośliny, ponieważ może to spowodować jej gnicie. Ogrodnicy polecają więc, by podczas podlewania stosować zraszacz lub lać wodę wokół sadzonek. Co jednak z samym sadzeniem? Jaki termin jest najlepszy oraz o czym w szczególności pamiętać podczas przeprowadzania tej czynności?

Czosnek niedźwiedzi sadzonki. Termin już lada moment

Sadzenie czosnku niedźwiedziego można przeprowadzić jesienią, lecz najczęściej robi się to wczesną wiosną na przełomie marca i kwietnia. Proces sadzenia nie jest skomplikowany, więc poradzą sobie z nim nawet początkujący ogrodnicy. Jeśli masz już wybrane odpowiednie stanowisko, można zacząć działać. Wystarczy, że w ziemi wydrążysz specjalne rowki, w których umieścisz sadzonki czosnku. Ząbki powinny być włożone na głębokość minimum pięciu centymetrów. Nie zapomnij o zachowaniu odpowiedniej odległości między każdą sadzonką - sześć centymetrów spokojnie wystarczy. Po umieszczeniu czosnku w ziemi zasyp go delikatnie glebą i podlej. Teraz potrzeba czasu i cierpliwości, a po kilku miesiącach przy odpowiedniej pielęgnacji, doczekasz się bogatych i smacznych plonów czosnku niedźwiedziego. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA