Posyp murawę tym produktem za 5 zł. Działa cuda. Popularny problem zniknie w mgnieniu oka

Na twoim trawniku przed domem wyrósł mech i nie wygląda estetycznie? Sytuacja tego typu dotyka wielu ogrodników, lecz na szczęście mamy na nią świetne rozwiązanie. Tak szybko i skutecznie pozbędziesz się problemu, który spędza sen z powiek. Mech zniknie lada moment.

Trawnik przed domem dla wielu osób pełni jedynie funkcję ozdobną i sprawia, że teren przedstawia się urokliwie i zadbanie. Niestety czasami ten piękny obrazem może zostać zachwiany przez pojawiający się mech, który jest prawdziwą zmorą. Jak się go pozbyć za pomocą domowych sposobów? To banalnie proste. 

Zobacz wideo Plama z trawy? To nie problem! Wystarczą dwa składniki

Mech na trawniku zmorą ogrodników. To dlatego pojawia się na twojej murawie

Mech to popularna roślina zarodnikowa, która uwielbia wilgotne miejsca. Właśnie dlatego najczęściej spotykamy ją w głębi lasów tuż przy strumykach wody i drzewach. Niestety czasami pojawia się również w ogrodach na murawie. Dlaczego? Okazuje się, że przyciągają go takie aspekty jak na przykład słaby dostęp do światła, kwaśne i zbite podłoże oraz mało przepuszczalna gleba. Inną przyczyną pojawienia się mchu w ogrodzie może być jego zaniedbanie. Jeśli nie kosisz regularnie trawy, ryzyko pojawienia się mchu znacznie wzrasta. Niestety, zdarza się także, że mech rośnie nawet na najbardziej zadbanych trawnikach. Co więc wtedy zrobić? Jak pozbyć się niechcianej roślinności domowymi sposobami?

Jak pozbyć się mchu z trawnika? Te sposoby warto znać

Najszybszym i jednym z najpopularniejszych sposobów na pozbycie się mchu z trawnika jest wapnowanie gleby. Polega ono na zastosowaniu odpowiedniego nawozu wapniowego, który należy rozsypać po trawniku i polać wodą. To jednak wiąże się z wizytą w markecie ogrodniczym i wydaniu niemałej sumy pieniędzy. Na szczęście - jak się okazuje - istnieją jeszcze inne triki, które także mogą szybko i skutecznie pomóc ci uporać się z mchem. 

Mieszanka stworzona na bazie wody i octu zadziała równie dobrze. Wystarczy, że do butelki z atomizerem wlejesz odrobinę octu i wody w stosunku 1:1 i tak przygotowaną miksturą spryskasz trawnik. Dzięki temu mech nie powinien już się na nim pojawiać. 

Na uporczywy problem można zastosować także popiół drzewny z kominka lub ogniska. Rozsypany na murawie zwiększy pH gleby, eliminując powstawanie mchu oraz będzie naturalnym nawozem. Pamiętaj jednak, by nie używać popiołu z drewna lakierowanego czy malowanego - takie może być toksyczne dla trawnika. 

Bardzo dobrze z mchem w ogrodzie poradzi sobie także biała kreda szkolna. Pokruszona i rozsypana na trawniku, a następnie podlana wodą, zmieni odczyn gleby na zasadowy, dzięki czemu pomoże usunąć problem raz na zawsze. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.