Dzięki tej miksturze kurz zniknie lada moment. Do wody dodaj odrobinę tego produktu

Generalne porządki przed świętami rozpoczęły się już w wielu polskich domach. Jeśli lada moment również i ty zabierasz się za te czynności, dowiedz się, jak szybko i skutecznie pozbyć się kurzu z mieszkania. Specyfiki z marketu odłóż na bok i zastosuj domowy sposób mojej babci.

W niemalże każdym domu znajdziemy choć odrobinę kurzu, to całkowicie normalne. Małe cząsteczki pyłków i zanieczyszczeń pojawiają się w wielu miejscach i niestety, ale są niezwykle szkodliwe dla naszego zdrowia. Właśnie dlatego warto wiedzieć, jak sobie z nimi poradzić. Dostępne w marketach produkty chemiczne usuwają zanieczyszczenia jedynie na chwilę. Co więc zrobić, by raz wytarty kurz nie osadzał się ponownie na meblach? 

Zobacz wideo Płyn do zakurzonych powierzchni. Meble będą pachnące i błyszczące

Kurz w domu nie będzie już zmorą. Tak usuniesz go szybko i skutecznie

Chcesz, by jeszcze przed świętami twoje mieszkanie błyszczało od czystości, a znalezienie kurzu było wyzwaniem? To możliwe! Wystarczy, że zamiast używać popularnego detergentu do czyszczenia mebli,  stworzysz go samodzielnie w domu. Moja babcia robi to od miesięcy i jeszcze nigdy nie była tak zadowolona. Jak więc zrobić własny produkt, który zwalczy kurz raz na zawsze?

Do butelki z atomizerem wlej nieco letniej wody, a następnie dodaj pół zakrętki płynu do zmiękczania tkanin. Całość wymieszaj i tak powstałą miksturą spsikaj ściereczkę, a następnie przetrzyj nią zabrudzoną powierzchnię. Mało kto o tym wie, ale płyn do płukania tkanin ma właściwości antystatyczne, więc na umytych taką mieszanką meblach nie powinien osadzać się kurz.

Usuwając zabrudzenia tego typu, pamiętaj, by zwracać uwagę na kilka ważnych aspektów. Pomijając je, twoja praca będzie syzyfowa.

Jak skutecznie usunąć kurz z domu? Pamiętaj o tych kwestiach

Czasami może się zdarzyć, że chwilę po przetarciu półki z kurzu, pojawi się na niej jego nowa warstwa. Problem nie tkwi w tym przypadku w płynie, lecz najprawdopodobniej w technice sprzątania. Pamiętaj, by zawsze rozpoczynać czyszczenie od samej góry. Jeśli masz żyrandole, wytrzyj je na samym początku, następnie zajmij się górnymi frontami szafek i kieruj ku dołowi. Odkurzanie i mycie podłóg zostaw na sam koniec.

Nie zapominaj również, by raz na jakiś czas odurzyć zasłony oraz firany z kurzu. Bardzo często ogromna warstwa tych cząsteczek osadza się także na łóżku i pościeli. Ważne jest więc by regularnie ją zmieniać. Trzymając się takich zasad, z pewnością po pewnym czasie nie tylko zobaczysz różnicę w kwestiach wizualnych, ale również twój organizm poczuje, że w mieszkaniu oddycha się nieco lżej. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA