Teściowa zzielenieje z zazdrości, gdy zobaczy twoje okna na Wielkanoc. Nie będzie ani jednej smugi

Mycie okien jest nieodłącznym elementem wiosennych porządków. Jeśli nie chcesz, by twoich gości przywitały w święta brzydkie smugi, wypróbuj ten domowy trik. Jest niezwykle prosty, tani i przede wszystkim skuteczny. Nie musisz jechać do sklepu, wystarczy otworzyć kuchenną szafkę.

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, a wraz ze świętami nadchodzą także wiosenne porządki. O tej porze roku wiele osób decyduje się na gruntowne sprzątanie mieszkania. Korzystając z ciepłej pogody, warto umyć okna. Po zimie mogło osadzić się na nich wiele kurzu i pyłu z dworu, co będzie szczególnie widoczne przy świetle słonecznym. Niestety zauważalne staną się także smugi. Jeśli wyczyścisz szyby pierwszym lepszym detergentem, nie uzyskasz zamierzonego efektu.

Zobacz wideo Płyn do zakurzonych powierzchni. Meble będą pachnące i błyszczące

Od czego zacząć mycie okien? Przez to mogą pojawić się smugi

Mycie okien nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Choć nie jest skomplikowane, smugi, jakie zostawiają niektóre detergenty, potrafią uprzykrzyć życie. Czasami nawet po najdokładniejszym sprzątaniu zostają brzydkie, ciemne zacieki. Z czego to wynika? Wina nie zawsze leży po stronie nieodpowiedniego środka. Ważny jest także wybór materiału, którym przecieramy szyby. Przede wszystkim zawsze powinniśmy to robić czystą ścierką. Jeśli wcześniej wycieraliśmy nią inne przedmioty, na oknach na pewno pozostaną brudne ślady. Z tego względu warto postawić jednak na ręcznik papierowy. Jest jednorazowy, dlatego możemy mieć pewność, że będzie czysty. Znaczenie ma także pogoda. Mycie okien w deszcz nie ma większego sensu, bowiem na czystych szybach od razu pojawią się krople, które po wyschnięciu stworzą zacieki. Z kolei gdy na dworze panują ujemne temperatury, woda na oknie zacznie zamarzać, co może uszkodzić taflę. 

Czym myć szyby w oknach? Wypróbuj ten domowy trik i zapomnij o smugach

Choć w sklepach mamy szeroki wybór detergentów do mycia okien, nie każdy z nich zagwarantuje nam połysk i brak smug. Nim wydamy pieniądze, warto wypróbować najpierw domowe sposoby. Są nie tylko tańsze, ale czasami nawet bardziej skuteczne. W czyszczeniu szyb świetnie sprawdzi się mąka ziemniaczana. Mało kto wie, że jest ona naturalnym i bardzo delikatnym środkiem czystości, którym można umyć różne powierzchnie. Bez problemu poradzi sobie z usunięciem ciemnego brudu, co jest szczególnie ważne, jeśli nie przecieraliśmy okien od kilku miesięcy. Nie zawiera także żadnych szkodliwych substancji, które mogłyby zarysować lub zniszczyć szybę. Jak wykorzystać mąkę ziemniaczaną w sprzątaniu? Wystarczy, że wlejesz do miski pół litra wody i dodasz do tego jedną łyżkę produktu. Całość mieszamy i przelewamy do butelki z atomizerem. Tak przygotowanym preparatem wystarczy spryskać okna, a następnie przetrzeć je ręcznikiem papierowym. Po smugach nie będzie nawet śladu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA