Domowe sposoby na wypadanie włosów. Zacznij od diety, a efekt będzie widoczny niemal natychmiast

Domowe sposoby na wypadanie włosów to metody, które każdy z nas może zastosować niewielkim kosztem. Jeśli mierzysz się z takim problemem, warto przyjrzeć się kilku kwestiom i spróbować samodzielnie poradzić sobie w tej sytuacji. Jeśli nie uzyskasz oczekiwanego efektu nie czekaj - skontaktuj się z lekarzem.

Domowe sposoby na wypadanie włosów — czy są wystarczające?

Domowe sposoby na wypadanie włosów to coś, od czego warto zacząć, gdy tylko zauważymy wzmożoną ilość wypadających włosów. Skłonności do tego można zaobserwować w okresie wiosennym i jesienno-zimowym, ale także w sytuacjach stresowych. Wiele więc możemy zmienić sami, zwracając uwagę na nasz tryb życia. Czasem jednak przyczyny mogą być bardziej skomplikowane i związane z chorobami, a wówczas konieczna będzie wizyta u lekarza. Kiedy może się to okazać nieodzowne? Nie da się tego jednoznacznie określić, bo każdy organizm jest inny. Jeśli jednak zwykłe, domowe sposoby, które dostępne są bez recepty, nie pomagają, bo czas zastanowić się właśnie nad wizytą u specjalisty.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Czy istnieje dieta na wypadanie włosów?

Dieta na wypadanie włosów? Jak najbardziej! Mając na względzie dobrostan organizmu, warto przyjrzeć się temu co znajduje się na naszym talerzu. Trzeba zwracać uwagę na to, by spożywane posiłki były zbilansowane i bogate w składniki odżywcze. Odżywianie się fast foodami, nadmierna podaż cukru i tłuszczu czy niewystarczające nawodnienie, mogą powodować różne schorzenia i problemy z dostarczeniem odpowiednich mikroelementów. To z kolei może skutkować dolegliwościami, z których za jedną z najmniej problematycznych uznać można wypadanie włosów. Dlatego też dieta na wypadanie włosów to sposób żywienia, w którym uwzględniane będą wszystkie potrzeby organizmu. Nie powinno zabraknąć w niej warzyw, owoców, produktów białkowych, które będą różne w zależności od tego, czy spożywa się mięso, czy też jest się na diecie wegetariańskiej lub wegańskiej. Należy dbać również o obecność w diecie olejów omega, które znajdują się w rybach, ale również w orzechach.

Oczywiście może się zdarzyć, że nawet przy właściwej diecie pojawi się moment, w którym pojawi się nadmierne wypadanie włosów. Wtedy należy zastanowić się, czy np. ostatnio w naszym życiu nie miały miejsca liczne sytuacje stresowe, które również mogą przyczynić się do powstania takiej dolegliwości.

Zioła na wypadanie włosów. Po jakie warto sięgać?

Natura daje wiele możliwości leczenia różnych dolegliwości. Przykładem są zioła na wypadanie włosów. Oczywiście można je hodować osobiście w ogródku bądź w donicach, ale także nabyć w sklepach zielarskich lub aptekach. Wśród takich najbardziej popularnych roślin wymienić można:

  • skrzyp polny — ma działania wzmacniające i regenerujące. Jest rośliną bogatą w krzem, który jest jednym ze składników włosa. Wypływa on pozytywnie na stan skóry głowy, ponieważ ogranicza przetłuszczanie włosów, a tym samym konieczność częstego mycia. Ogranicza także ryzyko wystąpienia chorób skóry głowy, np. łupieżu. Poza tym zawiera także m.in. witaminę C, żelazo i cynk. Można go stosować poprzez picie herbaty, którą parzy się, gotując zioło przez 15 do 20 min, ale można także suszone zioła zalać zwyczajnie wrzątkiem i parzyć kilka minut. Zaleca się, by nie pić wywaru dłużej niż przez 21 dni, ponieważ zawarta w nim pirytamina może prowadzić do powstania niedoboru witaminy B1. Można także stosować szampony i odżywki, w których składzie znajduje się skrzyp polny;
  • pokrzywa — również można ją samodzielnie uprawiać, ale ważne, by zbierać ją, zanim zacznie kwitnąć, czyli w okresie od kwietnia do czerwca. Ziele zawiera wiele składników mineralnych, np. krzem, magnez, potas, fosfor, a także witaminy A, B, C, K i B2. Picie naparu z pokrzywy wzmacnia włosy i poprawia ich kondycję. Podobnie jak skrzyp polny, tak i ona wpływa na przetłuszczanie skóry głowy, ograniczając je. Leczy także łupież i ma działanie przeciwzapalne. Można stosować ją również w postaci naparów, szamponów, odżywek czy wcierek.

Jak dbać o włosy?

Wbrew pozorom w przypadku problemu z wypadaniem włosów nie można myśleć tylko o działaniu miejscowym. Nie wystarczy zatem używanie polecanych odżywek, szamponów i wcierek, aby odzyskać gęstą czuprynę — należy myśleć kompleksowo. Włosy są częścią naszego organizmu, a więc znaczenie ma również dieta, o której była już mowa. Nadmierny stres, przemęczenie i brak snu również wpływają na kondycję naszego organizmu, a więc i na stan włosów.

Zatem jak dbać o włosy? Tak, jak o cały nasz organizm, czyli począwszy od właściwego sposobu odżywiania, poprzez kosmetyki do pielęgnacji i higieny życia (unikanie stresu, wysypianie się, regularną aktywność fizyczną etc.). Należy potrafić się zrelaksować. Oczywiście nie poprawi kondycji włosów nadmierne ich stylizowanie, czyli np.: częste farbowanie substancjami słabej jakości; ciągłe używanie suszarek lub innych urządzeń, które rozgrzewają włosy; czesanie zbyt ciasnych fryzur, które mogą osłabiać cebulki. Jeśli więc chcemy zapobiec wypadaniu włosów, musimy zwrócić uwagę na wiele różnych rzeczy.

Zobacz też: Kosztuje 5 zł, a działa lepiej niż botoks na włosy. Tak zrobisz domową wcierkę

Więcej o:
Copyright © Agora SA