Zaskocz teściową i dodaj ten produkt do wody. Okna na Wielkanoc będą lśnić jak nigdy dotąd

Wielkanoc za chwilę, więc wielu Polaków szykuje się już do generalnych porządków. Jedną z czynności "obowiązkowych" przed świętami jest mycie okien. Jeśli jeszcze się za to nie zabrałeś, zrezygnuj z chemicznego płynu i wykorzystaj ten domowy sposób. Nasze babcie robią tak do dziś.

Przygotowania do Wielkanocy ruszyły w pełni wraz z początkiem ostatniego tygodnia marca. Gospodynie rozmyślają, jakie potrawy przygotować w tym roku, a inni domownicy zabierają się już powoli za generalne porządki. Mycie okien to czynność, która raczej nie cieszy się popularnością - pozostające smugi i zacieki potrafią zdenerwować. Jeśli jednak w tym roku to na ciebie spadł obowiązek czyszczeni szyb, zamiast używać płynu z marketu, skorzystaj z domowego patentu. Dzięki temu powierzchnia okien po jednym przetarciu będzie lśnić. 

Zobacz wideo Płyn do zakurzonych powierzchni. Meble będą pachnące i błyszczące

Czym myć okna? W te święta zaskoczysz sąsiadów

Chcesz, by zerkający sąsiedzi przecierali oczy ze zdumienia, gdy zobaczą, jak czyste okna masz w tym roku? Jeśli tak, zrezygnuj z chemii z marketu i postaw na patenty domowej roboty. Jak umyć okna szybko i skutecznie za pomocą babcinych sposobów? To banalnie proste.

Wystarczy, że do miski z 2,5 litra wody dodasz 4 łyżki octu lub soku z cytryny, jeśli aromat pierwszego produktu przyprawia cię o dreszcze. Przygotowaną miksturę możesz przelać do butelki z atomizerem i spryskać powierzchnię szyb, a następnie umyć ściereczką. Zastosowanie takich produktów sprawi, że okna będą miały piękny połysk, a zabrudzenia z kurzu i tłuszczu znikną po kilku przetarciach.

Jak myć okna bez smug? Szyby wypoleruj tym produktem z kuchni

Jeśli nie masz akurat pod ręką soku z cytryny oraz octu, zamiast tych produktów do mycia okien możesz wykorzystać glicerynę lub płyn do zmiękczania tkanin. Dzięki temu kurz na szybach nie będzie osadzał się tak często, a po deszczu zauważysz o wiele mniej smug. Wystarczy, że na ściereczkę nalejesz odrobinę płynu do płukania i przetrzesz nią okno. Następnie sięgnij po ręcznik papierowy i wytrzyj powierzchnię do sucha. Jeśli mowa o glicerynie, należy wymieszać ją z wodą w misce lub butelce i takim roztworem myć szyby. Produkt tworzy niejako ochronny filtr, który zapobiega osadzaniu się wody i brudu.

Osobom, którym zależy na oknach bez smug, warto sięgnąć po domową polerkę, czyli na przykład filtr do kawy lub stare gazety o miękkim papierze. Wycieranie suchych szyb gazetami czy filtrem sprawia, że na szkle nie pozostają dręczące wielu smugi oraz zacieki, które tak często są powodem stresu i złości. Decydując się na mycie okien babcinymi sposobami, możesz liczyć na pochwałę nie tylko od sąsiadów, ale również od teściowej. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA