Warszawę czeka rewolucja. Takiej przebudowy jeszcze nie było. Okoliczni mieszkańcy są załamani

Lada moment w Warszawie rozpocznie się rewolucja, której jeszcze nie było. Na miejscu dwóch ośmiopiętrowych biurowców ma powstać coś, co na pewno spodoba się tudentom. Nowy właściciel chce stworzyć innowacyjny akademik.

Warszawa przyciąga do siebie mnóstwo odwiedzających. Piękna historia, którą można podziwiać na miejscu, połączona z nowoczesną architekturą, sprawia, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Nasza stolica to również skupisko wieżowców oraz różnego rodzaju biurowców, które z pewnością zachwycają niejednego fanatyka architektury. Co ciekawe, niektóre z nich stoją puste i tym samym marnują swój potencjał. Tak też było w przypadku budynków Lipowy Office Park przy al. Żwirki i Wigury, lecz na szczęście znalazł się już inwestor, który ma wielkie plany. Co powstanie na miejscu?

Zobacz wideo Bocheński o Trzaskowskim, który "nie jest dobrym gospodarzem Warszawy"

Warszawa: 15-letnie wieżowce przy Ochocie zmienią swoją funkcję

W 2009 roku pod nazwą Lipowy Office Park przy al. Żwirki i Wigury nieopodal Ochoty i Włoch powstały ośmiopiętrowe biurowce, które przez lata były siedzibą banku Pekao S.A. Powierzchnia 40 tysięcy metrów kwadratowych została jednak opuszczona przez bank jesienią 2023 roku. Pracownicy przenieśli się bowiem do wieżowca Forest przy rondzie Zgrupowania AK "Radosław". Po pewnym czasie biurowce przy Lipowy Office Park przejęła firma Futureal Investment Partners, która od razu zapowiedziała modernizację obiektów. Wiadomo już, co powstanie w dwóch z czterech budynków

Warszawa akademik: Lipowy Office Park nową dzielnicą studentów? Okoliczni mieszkańcy załamani

Jak podaje Gazeta Wyborcza, dwa z czterech budynków Lipowy Office Park przejął litewski fundusz inwestycyjny 1 Asset Management. To przedsiębiorstwo, które przy współpracy z firmą Hanner tworzy sieci prywatnych akademików dla studentów. Funkcjonują one pod nazwą Shed Living. Pierwszy obiekt tej marki został już otwarty w Krakowie. Według wstępnych informacji lokal mieszkalny tego typu ma powstać również w Warszawie w dawnej siedzibie banku Pekao S.A. 

Dawne 21 tys. m kw. powierzchni biurowej zostanie przekształcone w nowoczesne akademiki z 650 pokojami

- mówił Matas Mockeliūnas z 1 Asset Management, Gazeta Wyborcza. Taka konwersja funkcji budynku jest nie lada wyzwaniem i z pewnością potrwa. Inwestor nie podał na ten moment żadnych dokładnych terminów, ponieważ przed nim sporo pracy. Według szacowań inwestycja pochłonie ponad 200 milionów złotych.

Co ciekawe, mieszkańcy, którzy zamieszkują sąsiednie bloki na Rakowcu, nie są do końca zadowoleni z planów przedsiębiorców. Lokalna społeczność boi się, że powrócą problemy z parkowaniem, gdy w budynkach zamieszkają już studenci. Czy faktycznie tak będzie? Tego nie wiemy, lecz być może inwestor przewiduje stworzenie dodatkowych miejsc postojowych. 

Czy odczuwasz problem zbyt niskiej dostępności akademików w stolicy?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.