Wysiej og鏎ki do gruntu w tym terminie, a grz康ka eksploduje owocami. Zosta這 ma這 czasu

Kiedy sia og鏎ki? Na to pytanie istnieje kilka odpowiedzi. Wszystko jest uzale積ione od metody, kt鏎 wybierzemy, oraz kilku innych czynnik闚. Istotny b璠zie tak瞠 spos鏏 wykonania tego zabiegu. Sprawd, kt鏎y z nich b璠zie najbardziej odpowiada twoim oczekiwaniom.

Posiadanie własnego ogródka wiąże się z ogromem pracy, jednak jest ona wynagradzana przy późniejszych zbiorach. Chcąc zasadzić ogórki, trzeba mieć na uwadze kilka istotnych zasad, które pomogą im odpowiednio wzrastać. Przekonaj się, kiedy najlepiej podjąć się wysadzania i w jakich warunkach to zrobić. Miejsce, w którym posadzimy nasiona, odgrywa istotną rolę. Ogórek nie lubi byle jakiego towarzystwa.

Zobacz wideo Sposoby na przechowywanie żywności. Spraw, by jedzenie nie lądowało w koszu!

Kiedy siać ogórki do gruntu? Już niedługo trzeba będzie o to zadbać

Istnieją dwa sposoby wysiewania ogórków - na rozsadę oraz do gruntu. W zależności, którą z metod wybierzemy, termin wykonania tej czynności, będzie inny. Chcąc zasiać ogórki na rozsadę, powinniśmy zabrać się do tego w drugiej połowie kwietnia lub do 10 maja. Wybierając doniczkę o średnicy około 10 cm, możemy do niej wysiać 2-3 nasiona. W tym celu wykopujemy dołek o głębokości 1,5-2 cm i umieszczamy w nim nasiono. Donicę umieszczamy na parapecie, aby miała swobodny dostęp do światła i temperatury około 22 stopni. Nie zapominajmy o podlewaniu, które również jest bardzo istotne w procesie wzrostu. Kiedy nasiona zaczną kiełkować, należy usunąć najsłabszą siewkę. W cieplejsze dni dobrze jest wystawić zasadzone ogórki na zewnątrz, aby mogły się hartować. Jeśli noce na to pozwalają, również zostawiajmy je poza murami domu. Temperatura gleby nie powinna być niższa niż 12 stopni. Przygotowane w ten sposób ogórki na rozsiew, bez najmniejszego problemu zaadoptują się w glebie, którą powinniśmy dla nich przygotować w drugiej połowie maja. Nie zapominajmy jednak o kilku istotnych rzeczach.

Jak sadzić ogórki? Trzeba dla nich wybrać odpowiednie towarzystwo

Przyjęto, że najbezpieczniejszym terminem na wysiew ro郵in do gruntu jest druga połowa maja. Kiedy minie tak zwana "zimna Zośka" możemy być spokojni o nasze plony. Ziemia, do której chcemy zasadzić ogórki, powinna być przepuszczalna i próchnicza. Dobrze jest, aby uprzednio ją spulchnić i wzbogacić o kompost lub obornik. Odczyn pH powinien wynosić pomiędzy 6 a 7. Jeśli nie mamy wcześniej przygotowanych wiązek na rozsadę, proces wysiewania do gruntu odbywa się w bardzo podobny sposób. Do dołków o głębokości 1,5-2 cm wsypujemy 3 nasiona. W tym przypadku również po wykiełkowaniu pozbywamy się słabszej siewki. Dołki powinny znajdować się w odległości około 10 cm od siebie. Posiadając ogórki na rozsadę, musimy być ostrożni w momencie przesadzania ich do gruntu. Najlepiej wyciągnąć sadzonkę razem z bryłą ziemi i umieścić ją w glebie. W ten sposób unikniemy możliwości naruszenia korzeni. Przy planowaniu poszczególnych siewek, warto mieć na uwadze towarzystwo, w jakim chcemy umieścić ogórki. Na wzrost warzywa będą pozytywnie wpływać cebula, groch oraz fasola. Ochronę przed szkodnikami będzie stanowił bliski kontakt bazylii oraz kopru. Wystrzegajmy się towarzystwa cukinii, dyni oraz arbuzów i kabaczków - w przypadku choroby ciężko będzie cokolwiek uratować. Pielęgnując plony, nie zapominajmy o regularnym nawadnianiu, które najlepiej jest wykonywać wczesnym rankiem lub wieczorami.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Czy wysadzi貫 og鏎ki na rozsad ju w kwietniu?
Wi璚ej o:
Copyright © Agora SA