Kilka kropel produktu z apteki sprawi, że twoje róże będą kwitnąć do późnej jesieni. Kosztuje 5 zł

Domowy nawóz do róż na bazie produktu aptecznego to prawdziwy hit tego sezonu. Przekonaj się, w jaki sposób możesz wzmocnić kwiaty w ogrodzie, bez wydawania majątku na sklepowe odżywki. Wybierając tę metodę, podziękujesz sam sobie, kiedy późną jesienią róże wciąż będą dumnie zdobić twoją posesję.

Róże to jedne z najbardziej popularnych kwiatów, o których posiadaniu marzy większość kobiet. Nie są zbyt skomplikowane w uprawie, a hodowanie ich w ogrodzie może napawać dumą. Niesamowicie pięknie i dumnie ozdabiające każdy zakątek rośliny, mimo niewielkich wymagań i tak potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. W tym artykule podpowiemy wam, jakich metod użyć, aby móc cieszyć się rozwiniętymi pąkami róży jak najdłużej.

Zobacz wideo Margaret o swoim hobby: Sadzę jak szalona

Róża - pielęgnacja. Warunki, które trzeba spełnić, aby kwiaty rosły bez większych problemów

Powszechnie wiadomo, że najważniejszym czynnikiem, który wpływa na rozwój poszczególnych roślin, jest gleba. Róże nie należą do wymagających kwiatów. Jeżeli zadbamy o odpowiednie nawożenie, hodowanie tej pięknej odmiany nie powinno sprawiać nam problemów. Najlepszym rodzajem gruntu będzie piaszczysto-gliniasta ziemia, charakteryzująca się lekką przepuszczalnością o dużej zawartości próchnicy. Gleba, w której będzie znajdowała się róża, musi być wilgotna. Trzeba jednak zwrócić uwagę, aby nie były to tereny podmokłe. Aby zapewnić odpowiednią jakość podłoża, możemy wysypać torf wysoki, który wpłynie rozluźniająco na daną powierzchnię. Odczyn pH najodpowiedniejszy dla róż to 6 lub 7. Wykopując miejsce dla kwiatów, musimy pamiętać o odpowiedniej głębokości, która wynosi 50 cm. Unikajmy południowych oraz północnych stanowisk dla krzewów. Róże wymagają naświetlenia przynajmniej przez 6 godzin w ciągu dnia. Wybierając sąsiedztwo roślinom, strońmy od drzew i krzewów, które mają bogaty system korzenny - mógłby pozbawić kwiat wody oraz potrzebnych do właściwego rozwoju składników odżywczych.  A skoro o odżywianiu mowa, zdradzimy najnowszy trik na zrobienie nawozu dla róży. Dzięki niemu będziecie mogli cieszyć się nimi nawet do późnej jesieni.

Domowa odżywka do róż. Zapomnij o skórce od banana

Na stronach internetowych oraz w sklepach nie brakuje różnego rodzaju odżywek do kwiatów. W ostatnim czasie stawia się na naturalność i wykorzystywanie produktów, które posiadamy w domu. Jedną z dobrze znanych mieszanek odżywczych jest woda, w której namaczane są skórki od bananów. Można również zakopać bezpośrednio w ziemi łupiny, które są źródłem potasu i fosforu, niezbędnego do rozwoju kwiatów. W ostatnim czasie rynek podbija nowa mikstura, którą można wykonać na bazie jednego z najpopularniejszych asortymentów w aptece. Kosztuje zaledwie 5 złotych, a w ogródku czyni prawdziwe cuda. Olejek rycynowy ma zbawienny wpływ na ukorzenienie się kwiatów róży. Zawarte w składzie kwasy tłuszczowe stymulują prawidłowy wzrost roślin. Do 10 litrów wody dodajemy jedną łyżeczkę olejku i dokładnie go mieszamy. Tak wykonany nawóz stosujemy raz w miesiącu. Pamiętajmy, że zarówno nawożenie jak i podlewanie powinno odbywać się we wczesnych godzinach porannych lub późnym wieczorem.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Hodujesz róże?
Więcej o:
Copyright © Agora SA