Sennik: ząb. Co tak naprawdę kryje się za snami, w których pojawiają się zęby?

Sennik: ząb. Motyw zęba we śnie kojarzy się bardzo negatywnie. Czy każdy sen, w którym pojawia się ząb, oznacza coś złego? Sprawdzamy.

Sennik: wypadający ząb, ruszający się ząb, wyrywanie zęba, dziura w zębie – co tak naprawdę oznaczają te sny?

Sennik ząb traktuje niejednoznacznie. W zależności od okoliczności, w jakich rozgrywa się sen, znaczenie jego może mieć odmienny charakter. Sny o zębach, choć nie zawsze oznaczają coś złego, budzą w ludziach przerażenie i strach. Już od dawnych lat mówiono, że ząb to nadejście choroby, a nawet śmierci. Czy sny o zębach to zawsze zła wróżba? Sprawdzamy znaczenie niektórych z nich.

Zobacz wideo Zęby to nasza wizytówka? 800 tysięcy Polaków nie ma nawet szczoteczki do zębów
 • Sennik: wypadający ząb – może być symbolem straty, także w dosłownym znaczeniu tego słowa. Być może chodzić o utratę pracy czy koniec związku. Bardzo często wypadający ząb to także śmierć kogoś z naszych bliskich.
 • Sennik: ruszający się ząb – taki sen oznacza, że nadejdą niezbyt przyjemne wiadomości, które mogą dotyczyć kwestii finansowych lub rodzinnych. Ruszające się zęby mogą być także ostrzeżeniem przed utratą bliskiej nam osoby. Być może masz jakieś problemy w związku, które mogą doprowadzić do jego zakończenia?
 • Sennik: wyrywanie zęba – jest symbolem strachu przed utratą czegoś ważnego. Jeśli we śnie to ktoś wyrywa Ci zęba, może to oznaczać, że obawiasz się zdominowania przez innych oraz utraty kontroli nad własnym życiem.
 • Sennik: dziura w zębie – zadbaj o swoje sprawy, ponieważ najwyraźniej je zaniedbujesz. Może to negatywnie rzutować na Twoje dalsze życie.

Zepsuty ząb: sennik, ukruszony ząb: sennik. Co sennik mówi o snach, w których widzimy zepsute zęby?

Zęby pojawiające się w snach nie są przyjemnym widokiem. Kiedy dodatkowo są one zepsute, lub uszkodzone mogą wręcz wywołać dreszcze i przerażenie u osoby śniącej. To jakie zęby pojawiają się w snach, może wskazywać na ogólny kontekst i znaczenie snu. Jak interpretować takie sny?

 • Sennik: zepsuty ząb – może być symbolem nadchodzących problemów finansowych.
 • Sennik: ukruszony ząb – czekają Cię zmiany. Mogą one dotyczyć sfery zawodowej, osobistej bądź uczuciowej.

Sennik ząb – tłumaczenie innych snów o zębach

Pod hasłem "ząb" w senniku znajdziemy wiele treści, które pozwalają rozszyfrować znaczenie różnych snów, w których to właśnie zęby wysuwają się na pierwszy plan.

 • Sennik: ząb zepsuty – czeka Cię ogromna porażka.
 • Sennik: ząb złamany – jeśli jesteś w związku, złamany ząb może oznaczać, że nad Twoją relacją zawisną czarne chmury. Być może warto przeanalizować sytuację, a problem uda się rozwiązać. Ząb złamany na pół oznacza rozstanie.
 • Sennik: ząb wypadł – bądź przygotowany na stratę.
 • Sennik: ząb ukruszony – jeśli śni Ci się ząb ukruszony u innej osoby, oznacza to, że jesteś negatywnie nastawiony do tej osoby. Warto spojrzeć na wszystko z dystansem, a być może zmieni się Twoje podejście.
 • Sennik: ząb mądrości – oznacza, że osiągnąłeś w swoim życiu pewność i stabilizację.
 • Sennik: ząb jedynka – sny o zębach jedynkach z reguły dotyczą najbliższych nam osób.
 • Sennik: ząb mleczny – nie jesteś w pełni gotowy do podejmowania istotnych i ważnych decyzji.
 • Sennik: ząb wypadający – być może zakończy się jakiś etap w Twoim życiu.
 • Sennik: ząb bez plomby – nie rozwiązujesz problemów, tylko spychasz je na dalszy plan, co niestety nie jest dobrą metodą postępowania.
 • Sennik: ząb wyrwany – męczy Cię jakiś wewnętrzny niepokój, być może jest w Twoim otoczeniu ktoś, kogo chciałbyś się pozbyć ze swojego kręgu.
 • Sennik: ząb z krwią – taki sen jest zapowiedzią zmian, która może okazać się pozytywną zmianą.

Co oznacza sen, w którym wypada ząb?

Sen, w którym wypadają zęby ma raczej negatywny wydźwięk. Najczęściej symbolizuje stratę. Jest oznaką nadchodzącego nieszczęścia, a nawet choroby lub śmierci kogoś z naszych bliskich. Jeśli ząb wypada we śnie, warto zadbać o swoje zdrowie.

Sen o zębie: wypadającym, z dziurą, wyrwanym, ukruszonym, bolącym i ruszającym się — co kryje się za takimi snami?

Sny o zębach są tłumaczone naprawdę różnie. Niezależnie od tego, w jakim kontekście widzimy zęby we śnie, sny z ich udziałem budzą w nas niepokój. Największe przerażenie wywołują sny, w których widzimy zęby wypadające, z dziurą, wyrwane, ukruszone, bolące czy ruszające się. Takie sny mogą znaczyć, że czeka nas trudna sytuacja, z którą nie do końca będziemy umieli sobie poradzić. Niewykluczone, że będzie nam potrzebne wsparcie kogoś bliskiego.

Zobacz też: Czy sen o zdradzie partnera powinien cię niepokoić? Sprawdź, co może oznaczać [SENNIK]

Więcej o:
Copyright © Agora SA