Może osiągnąć nawet 3 metry, a do tego rośnie przez 120 dni w roku. Ta roślina to miłość ogrodników

Każdy z nas marzy o posiadaniu pięknych i długo kwitnących roślin w ogrodzie. Niektóre gatunki zakwitają wczesną wiosną, ale niestety szybko nas opuszczają. Na szczęście w zanadrzu natura obrodziła w krzewy, które są w stanie rozrastać się do późnej jesieni. Ta rośnie przez 120 dni w roku.

Osoby, które poszukują niebanalnych rozwiązań do swoich ogrodów oraz pragnął hodować rośliny z długim okresem kwitnienia, zdecydowanie powinny wybrać lagerstremie indyjską. Jest to pochodzący z Azji gatunek, który doskonale odnajduje się w każdych warunkach atmosferycznych. Jej hodowla obecnie odbywa się na terenie wielu krajów. Zobacz, czym podbiła serca miłośników botaniki.

Zobacz wideo Zdrowotny ogród. Te rośliny oczyszczą powietrze w domu

Lagerstremia indyjska. Bez południa, który pokochali ogrodnicy

Lagerstremia to imponująca roślina, która w naturalnym środowisku osiąga nawet do 8 metrów wysokości. Na terenie Polski jej potencjał kończy się na 3 metrach, co i tak jest sporym wynikiem. Okres kwitnienia trwa około 120 dni w ciągu roku. Jest to jeden z większych plusów tego gatunku. Kwiaty są zabarwione na różowo lub purpurowo w zależności od rodzaju. Łodygi natomiast pokrywają drobne, owalne liście, które w okresie letnim występują w kolorze zielonym, natomiast jesienią zmieniają barwę na czerwony. Krzew jest na tyle łatwy w uprawie, że nie tylko ogrodnicy, ale także laicy w dziedzinie botaniki często decydują się na wysadzanie tego gatunku. Oto podstawowa wiedza, którą należy posiąść przed zasadzeniem lagerstremi.

Rośliny do ogrodu: Jakie stanowisko lubi lagerstermia? Zadbaj o krzew już na samym początku

Wybierając miejsce w ogrodzie dla bzu indyjskiego, zdecydujmy się na miejsca, do których dociera spora ilość promieni słonecznych. Tego typu lokalizacje pomogą w odpowiednim wzroście rośliny, ponieważ jest ona wysoce ciepłolubna. Niech was jednak to nie zmyli w kwestiach podlewania. Gleba krzewu powinna być nieustannie wilgotna - nie należy mylić z mokrą. Zbyt duża ilość wody w ziemi mogłaby doprowadzić do chorób takich jak plamistość liści, zgorzel kwiatostanów lub mączniaki. Grunt, w którym wysadzimy lagerstermie powinien odznaczać się dobrą przepuszczalnością, dlatego niezbędne może okazać się wykorzystanie drenażu. Dodatkowo zadbajmy o lekką zasadowość oraz kwasowość, która powinna być na poziomie pomiędzy 6 a 7 pH. Jeśli chodzi o kwestie nawożenia, używajmy produktów zawierających potas, fosfor oraz mikroelementy, które wpłyną na prawidłowy rozrost. Najlepszym okresem na tego typu działania jest wiosna oraz jesień. Chcąc cieszyć się bogatym kwitnieniem, regularnie przycinajmy pędy każdej wiosny. Dotyczy to zarówno młodych jak i starych okazów. Tym samym możemy nadawać krzewowi pożądany przez nas kształt. Wszelkie prace pielęgnacyjne wykonane wiosną będą miały duże znaczenie na rozwój, który zaczyna się w lipcu i trwa do końca października.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Czy zdecydujesz się na wysadzenie lagerstroemi indyjskiej?
Więcej o:
Copyright © Agora SA