Co można sadzić w czerwcu? Alternatywy dla zabieganych ogrodników, którym nie wystarczyło czasu w maju

Co sadzić w czerwcu? Czas płynie nieubłaganie, a obowiązków domowych wraz z nadejściem lata zaczęło przybywać. Niektórzy wciąż nie zdążyli zaaranżować swojej rabatki. Jeśli zastanawiasz się jakie rośliny można sadzić w czerwcu w ogrodzie, przychodzimy z pomocą.

Kiedy sadzonki przygotowane wczesną wiosną zostały już wysadzone do gruntu i powolnie zaczynają się rozrastać, w końcu możemy przemyśleć sposób aranżacji ogrodu. Chcąc uzupełnić przestrzeń kolorowymi kwiatami, nie musimy martwić się o terminowość. Matka natura zadbała o to, aby każdy sezon owocował w różnego rodzaju piękne rośliny. Zobacz, jakie kwiaty sadzić w czerwcu w ogrodzie.

Zobacz wideo 3 niezawodne sposoby na uciążliwe komary

Czy w czerwcu można sadzić krzewy? Lista roślin wcale nie jest mała

Niektórym mogłoby się wydawać, że najodpowiedniejszy okres wysiewania roślin i wysadzania ich do ziemi mamy już za sobą. Nic bardziej mylnego. Istnieje wiele rodzajów roślin, które wręcz uwielbiają czerwcowe warunki, aby ukorzenić się w ogrodzie. Zastanawiając się nad aranżacją rabatki, możemy brać pod uwagę wieloletnie odmiany takie jak: goździki, sasanki, dzwonek karpacki, orlik, gęsiówki, rozchodniki oraz złocienie. Nie chcąc wiązać się na długo z jednym rodzajem bylin, dobrym rozwiązaniem będą jednoroczne gatunki, a są to: bratki, nagietek, dzwonek ogrodowy, malwa, niezapominajka i mak. Jeśli jednak od początku jesteśmy zainteresowani uzupełnieniem przestrzeni krzewami lub drzewami, druga połowa roku sprzyja przesadzeniu wcześniej przygotowanych w donicach okazów do wysadzenia ich w grunt. Nie każdy niestety może cieszyć się sporym ogródkiem. Niektórzy mają do dyspozycji jedynie balkony. Jakie kwiaty zdążą się przyjąć, jeśli wysadzimy je w połowie roku?

Jakie kwiaty do doniczek w czerwcu? Zadbaj o swój balkon

Jeśli chcesz zaskoczyć sąsiadów, zapomnij o pelargoniach i wybierz scewole. Jest to okaz, który niedawno przywędrował z Australii na polski rynek ogrodniczy. Kwiaty te odznaczają się piękną barwą w kolorze liliowym, które gęsto rozkładają swoje pędy. Właściciele południowych balkonów nie pożałują tego wyboru. Kolejną światłolubną rośliną jest werbena, traktowana przez długi czas jako zioło lecznicze, jednak z czasem zaczęto zwracać uwagę na jej walory estetyczne. Spektakularnie w doniczkach zaprezentują się także lobelie. Białe, niebieskie lub purpurowe będą stanowiły piękną i oryginalną ozdobę, ze względu na swoją asymetryczność. Surfini nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jeśli jeszcze nie zdążyliście jej wysadzić, nic straconego. W czerwcu wciąż można zdecydować się na jej uprawianie. Bakopy to ostatnia z propozycji. W zależności od indywidualnych upodobań hodowanie jej jest możliwe przez jeden rok lub przez kilka sezonów. Z pewnością doskonale odnajdzie się zarówno na balkonie jak i w domu, jako element upiększający przestrzeń na parapecie.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.