"Róże dla leniwych" hitem wśród ogrodników. Zasadź je w ogrodzie, a sąsiadka zzielenieje z zazdrości

Róże okrywowe długokwitnące to niewątpliwie najbardziej przyjazna odmiana. Uprawiać ją mogą osoby, które nie mają zbyt wiele czasu na pielęgnowanie ogrodu lub po prostu się na tym nie znają. W trakcie ich wysadzania należy zadbać o kilka istotnych kwestii.

Wiele osób posiadających ogródek marzy o hodowaniu róż. Gatunek ten nie należy jednak do najprostszych w uprawie, dlatego mało kto się na nie decyduje. Na szczęście natura przyszła z rozwiązaniem tego problemu. W latach 70. wydzielono gatunek, który idealnie odnajdzie się pod rękami niedoświadczonego ogrodnika. A to tylko jedna z wielu zalet tej odmiany.

Zobacz wideo Rośliny w doniczce - samo zdrowie

Róże okrywowe. Kwitną nawet do samego końca jesieni

Róże okrywowe charakteryzują się wysoką odpornością na niskie temperatury, dzięki czemu okres ich kwitnięcia trwa od czerwca do samego końca jesieni. Doskonale prezentują się na skarpach i murkach, gdzie dociera spora ilość promieni słonecznych. Światło jest bardzo ważnym elementem w ich rozwoju. Tolerują półcieniste przestrzenie, jednak wtedy ich poziom wzrostu będzie znacznie mniejszy. Spośród tego gatunku można zdecydować się na kwiaty o zabarwieniu żółtym, białym, różowym oraz czerwonym. Każde z nich w niebanalny sposób pokryją rabatkę gęstymi krzewami. Kolejną zaletą jest fakt, że dzięki różom okrywowym zmniejsza się liczba chwastów, a dodatkowo zapobiegają tworzeniu się erozji gleby. Jest to idealna odmiana dla osób, które nie do końca znają się na zapotrzebowaniach roślin i nie mają zbyt wiele czasu, aby się nimi zajmować. Róże doskonale poradzą sobie same, wystarczy, że zadbasz o parę istotnych kwestii.

Róże okrywowe długo kwitnące. Gatunek, który potrafi zadbać sam o siebie

Najlepszym okresem na wysadzenie róż okrywowych do gruntu jest wiosna lub jesień. Zanim jednak do tego przejdziemy, warto zadbać o odpowiedni poziom kwasowości ziemi, który powinien wynosić pomiędzy 5,5 a 6,5 pH. Podłoże musi być przepuszczalne oraz lekko próchnicze. Wybierając miejsce dla krzewu, należy pamiętać o szczególnych upodobaniach lokalizacyjnych, jakimi są dobrze oświetlone miejsca. W tej kwestii nie ma żadnej tolerancji dla przestrzeni położonych w cieniu. Aby róża samoistnie w większości czasu dbała o samą siebie, wykonaj drenaż, dzięki któremu zapobiegniesz zastojom wody. Gleba powinna być lekko wilgotna, dlatego trzeba pamiętać o regularnym podlewaniu. Ważne jest, aby nie moczyć liści. W ten sposób moglibyśmy doprowadzić do rozprzestrzenienia się choroby grzybiczej. Chcąc wzmocnić roślinę, w lecie powinno wykonać się nawożenie, wykorzystując sprawdzone przepisy na domowe odżywki. Natomiast wiosną warto podsypać grunt kompostem. Ściółkowanie gleby także może bardzo korzystnie wpłynąć na rozrost krzewów, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć oczy bogato kwitnącymi kwiatami.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.