Masaż kobido, czyli naturalny lifting twarzy. Japoński sposób na odmłodzenie cery. Jak działa?

Masaż kobido w przeciwieństwie do zwykłego masażu działa na głębokich warstwach skóry. Stymuluje uśpione mięśnie i skutecznie przywraca równowagę w tkankach. Jakich efektów można oczekiwać i czy kobido naprawdę może być alternatywą dla skalpela?

Kobido to tradycyjny japoński masaż, który składa się z kilku etapów. Ten niechirurgiczny lifting twarzy daje mnóstwo korzyści, ale niestety istnieją i przeciwwskazania do jego wykonywania. Jak przebiega cały proces, ile kosztuje pojedyncza sesja kobido i jakich efektów można oczekiwać? Sprawdź, co warto wiedzieć na temat tego rodzaju masażu.

Zobacz wideo Ten masaż pomoże ci się pozbyć zmarszczek. Będziesz wyglądała młodziej bez medycyny estetycznej

Masaż twarzy Kobido - jak przebiega sesja?

Zazwyczaj sesja kobido zaczyna się od suchego masażu tkanek głębokich, co w praktyce oznacza rezygnację z olejku lub serum. To bardzo ważny pierwszy etap, który ma za zadanie zniwelować napięcie mięśni głębokich, które są odpowiedzialne za powstawanie mimicznych zmarszczek na twarzy.

Celem kolejnego etapu jest maksymalne odprężenie. Okrężne, delikatne ruchy niwelują uczucie naprężenia. Następnym krokiem drenaż limfatyczny, który pobudza przepływ krwi i limfy. Ten etap wspiera proces wydalania toksyn z organizmu i doprowadza do głębokich warstw skóry składniki, które są konieczne do naprawy tkanek. Pozostałe części masażu twarzy kobido skupiają się na technikach liftingujących i ujędrniających.

Masaż kobido jak często i dlaczego warto?

Jak często wykonywać masaż kobido? To sprawa indywidualna. Wszystko zależy od tego jak prezentuje się stan bazowy naszej skóry oraz jakich oczekujemy efektów. Standardowo masaż kobido można wykonać raz w tygodniu, ale nie częściej niż trzy razy na tydzień.

Masaż kobido - potencjalne korzyści dla skóry

Lista plusów jest długa, bo masaż twarzy kobido zapewnia naturalny lifting twarzy poprzez:

  • modelowanie owalu twarzy;
  • pobudzenie metabolizmu komórkowego;
  • ujędrnienie skóry;
  • niwelowanie cieni pod oczami;
  • wyrównanie kolorytu;
  • zmniejszenie oznak starzenia poprzez stymulację elastyny i kolagenu.

Czy masaż kobido jest w pełni bezpieczny? Kto powinien z niego zrezygnować? Z tradycyjnego, japońskiego masażu twarzy należy zrezygnować przede wszystkim w gorączce, przy ostrym zapaleniu skóry lub innego rodzaju podrażnieniu twarzy. Ponadto masaż nie jest polecany przy skórze naczynkowej, stanach zapalnych jamy ustnej czy po zabiegu medycyny estetycznej.

Masaż kobido cena - ile kosztuje taki naturalny lifting?

Cena masażu kobido, podobnie jak w przypadku każdego innego zabiegu urodowego, zależy od miejsca oraz doświadczenia danego specjalisty. Średnio za godzinny zabieg trzeba zapłacić 200 zł. Warto pamiętać, że to koszt pojedynczej sesji, a jeśli chcemy uzyskać efekt naturalnego liftingu, musimy powtórzyć sesję co najmniej kilka razy. Brak czasu na wizytę w salonie masażu oraz wizja konkretnych kosztów sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na samodzielny masaż. Masaż kobido można wykonać w domowym zaciszu, wystarczy odrobina wprawy oraz sprawdzony poradnik - na przykład według metody 60 sekund.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.