Gdy tylko pojawiają się pierwsze przymrozki, właściciele aut zaczynają mieć niemałe problemy. Zanim uda im się wyruszyć do pracy, muszą zeskrobać lód i szron z szyb samochodów. Na szczęście da się temu w prosty sposób zapobiec. Dobrze jest także mieć pod ręką domowy odmrażacz w płynie.
Zamiast każdego poranka borykać się z odmrażaniem szyb samochodu, znając pogodę, możemy zawczasu zareagować. Najlepszym sposobem zdaje się być mata antyszronowa, którą dostaniemy w większości sklepów związanych z motoryzacją. Jeśli jednak nie mamy takiej pod ręką, możemy improwizować. Czasem wystarczy kawałek zwykłej tektury. Jeśli jednak mamy karton, który możemy wyciąć i dopasować do okien warto, by był on nieco grubszy. Cienki papier może nasiąknąć od szronu i tylko pogorszyć sprawę. W ostateczności dobrze jest sięgnąć po ręcznik, czy nawet zasłonę prysznicową. Wszystko, co może nieco ogrzać szyby i ochronić je przed śniegiem i lodem, będzie dobre. Uważajmy jednak na materiały, które mogą przymarznąć podczas naprawdę niskich temperatur. Jeśli parkujemy auto na zewnątrz, spróbujmy ustawiać się przodem na wschód. Dzięki temu słońce będzie padać na największą szybę, a jej rozmrożenie nie przysporzy nam większych kłopotów. Co jednak zrobić, gdy mróz nas zaskoczy? Dobrze jest sięgnąć po sprawdzony, domowy płyn do rozmrażania szyb.
Domowy płyn do odmrażania warto mieć zawczasu przygotowany, ale jeśli mamy potrzebne składniki, to przyrządzimy go w parę minut. Niezbędna będzie nam woda oraz ocet spirytusowy, który większość z nas zapewne ma w swojej kuchni. Płyny mieszamy w proporcji jeden do dwóch. Ocet zamarza jedynie w bardzo niskich temperaturach, dlatego idealnie sprawdzi się jako naturalny, domowy odmrażacz. Jego jedynym minusem jest intensywny zapach, ale ten szybko się wywietrzy podczas jazdy. Innym specyfikiem, który możemy wymieszać z wodą, by stworzyć płyn do rozmrażania, jest denaturat. Wystarczy parę kropel i odrobina płynu do mycia naczyń, by zabić nieprzyjemny zapach. Jeśli mamy nieco więcej czasu, możemy również spróbować odtajania lodu za pomocą termoforu z gorącą wodą. Wystarczy, że będziemy przykładać go w miejsca, gdzie zamarzła woda i chwilę odczekamy. Mokre szyby możemy na koniec wytrzeć suchą ścierką.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.