W sezonie jesienno-zimowym osoby, które nie należą do grona szczęśliwych posiadaczy pralko-suszarek lub samych suszarek mechanicznych i muszą rozwieszać wyprane rzeczy na sznurkach, często borykają się z problemem długotrwałego procesu osuszania. Jest to zjawisko uwarunkowane wieloma czynnikami. Jednym z nich może być niewłaściwy sposób rozkładania ubrań. Japończycy zdradzają, jak należy to robić, aby skrócić czas oczekiwania na wyschnięte ciuchy.
Oprócz niewłaściwego sposobu rozwieszania ubrań na sznurkach naszym przeciwnikiem w procesie schnięcia może okazać się być również wilgoć w pomieszczeniu, dlatego w okresie jesienno-zimowym warto wyposażyć się w osuszacz powietrza. Trzeba jednak mieć na uwadze warunki, jakie panują w domu oraz roślinność, jaką hodujemy, aby to działanie nie zaszkodziło naszym zielonym podopiecznym. Kolejnym ważnym aspektem jest temperatura pomieszczenia, w którym decydujemy się ustawić suszarkę z mokrymi ciuchami. Najlepiej nada się do tego pokój, gdzie będzie panowała wysoka temperatura.
Zobacz też: Poduszki będą jak nowe. Wystarczy dodać ten jeden składnik do prania za 2 zł
Dobrze jest ustawić konstrukcję blisko kaloryfera, to dodatkowo pomoże przyśpieszyć efekt osuszania się wypranych materiałów. Dodatkowym, a zarazem niezwykle skutecznym rozwiązaniem będzie zastosowanie japońskiej metody rozwieszania prania. Mówi się, że potrafi ona skrócić czas suszenia nawet o 30 minut.
Nie od dziś wiadomo, że Japończycy słyną z kreowania różnego rodzaju rozwiązań, które potrafią ułatwić życie codzienne. Wśród wielu interesujących wynalazków tej nacji pojawiła się specjalna metoda na rozwieszanie prania, która pomaga skrócić proces suszenia nawet o 30 minut. Wystarczy, że przy rozkładaniu mokrych ubrań zastosujemy zasadę chronologii. Oznacza to, że ciuchy zajmujące największą powierzchnię (np. duże bluzy) umieścimy na sznurkach znajdujących się przy krańcu suszarki, po czym stopniowo (do środka) będziemy przechodzili do mniejszych materiałów. Chcąc jeszcze bardziej przyśpieszyć proces, można co jakiś czas obracać konstrukcję przy kaloryferze, aby zachować dopływ ciepłego, osuszającego powietrza zarówno z jednej jak i z drugiej strony.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.