Pralka to jedno z tych urządzeń w domu, bez którego obecnie wiele osób nie wyobraża sobie życia. Utarło się, że po zakończeniu cyklu i wyciągnięciu oczyszczonych ubrań z bębna, warto zostawić uchylone drzwiczki. W ten sposób pozwalamy wilgoci odparować, przez co minimalizuje się ryzyko powstawania pleśni we wnętrzu maszyny. Praktyka ta, choć z pozoru wydaje się być oczywista i słuszna w założeniu, niewłaściwie wykonywana może przysporzyć nam więcej problemów niż pożytku. Zobacz, jak uniknąć działań, które mogą zaszkodzić twojemu domowemu pomocnikowi.
Hodowanie pleśni i grzyba we wnętrzu pralki raczej w niczyjej opinii nie jest dobrym pomysłem, dlatego też stwierdzono, że jedną z najlepszych metod prewencyjnych będzie uchylanie drzwiczek maszyny, aby wilgoć mogła z niej odparować. Osoby, które zwykły praktykować tę metodę, muszą jednak mieć na uwadze pewien bardzo ważny czynnik. Pozostawienie urządzenia w ten sposób przez dłuższy czas może mieć negatywny wpływ m.in. na zawiasy - mogą się one poluzować, co w efekcie doprowadzi do problemów z ich zamykaniem. Nie jest to jednak jedyny negatywny aspekt tego rozwiązania.
Zobacz też: Nie musisz przepłacać za klimatyzację. Tak schłodzisz swoje mieszkanie za jedyne 8 złotych
Kolejną wadą niewłaściwego praktykowania metody związanej z uchylaniem drzwiczek jest gromadzenie się we wnętrzu urządzenia sporej ilości kurzu oraz zabrudzeń. W efekcie pranie nie będzie tak czyste i pachnące jakbyśmy tego chcieli. Na szczęście nie jest to problem, któremu nie można by było zaradzić. Wystarczy pamiętać o tym, aby po wywietrzeniu bębna pralki (które jest oczywiście niezbędnym działaniem) zamknąć maszynę po 15-30 minutach. Następną istotną kwestią, jeśli chodzi o pielęgnowanie urządzenia, jest jego regularne czyszczenie. Zabieg ten warto wykonywać regularnie. Nie czekaj, aż wyczujesz przykry zapach. Przygotowanie oczyszczającej mieszanki nie będzie cię wiele kosztować.
Ocet, soda oczyszczona i kwasek cytrynowy - przynajmniej jeden z tych produktów z pewnością znajdziesz w swoim domu. To właśnie one pozwalają nam zadbać o wnętrze wielu urządzeń, które ułatwiają nam wykonywanie obowiązków w życiu codziennym. W przypadku pralki wystarczy, że wlejemy jedną szklankę octu do dozownika na proszek lub bezpośrednio do bębna i nastawimy maszynę na puste pranie o temp. 90 stopni Celsjusza. Osoby, które zdecydują się użyć sody, powinny odmierzyć ok. pół szklanki produktu i dorzucić do niego 2 łyżeczki kwasku, a następnie umieścić środek w przegródce na proszek do prania. Dalsze działanie wygląda podobnie jak w przypadku płynnego detergentu. Tego typu zabieg wykonuj średnio raz na dwa miesiące.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.