Poczta kwiatowa i jej zalety. Jak działa taka usługa? Najważniejsze informacje

Poczta kwiatowa jest usługą, która zyskuje sobie w naszym kraju coraz większą popularność. Wiadomo przecież, że piękne róże, tulipany czy lilie są doskonałym prezentem i pasują do wielu okazji.

Przesyłki kwiatowe na różne okazje

Dlaczego wybieramy przesyłki kwiatowe? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że kolorowe i pachnące róże czy frezje doskonale sprawdzają się w roli prezentu. Jednocześnie są bowiem eleganckie, piękne i dyskretne - wręczając wiązankę kwiatów, nie narzucamy się tak, jak moglibyśmy to robić przy okazji ofiarowania komuś drogiego podarunku. 

Poczta kwiatowa. Zdjęcie ilustracyjnePoczta kwiatowa. Zdjęcie ilustracyjne pixabay

Dodatkowo kwiaty mogą być odpowiednie w bardzo różnych okazjach. Towarzyszą nam choćby w przypadku urodzin, imienin lub ważnych rocznic. Bywają wręczane jako podziękowanie lub bez okazji. Istnieje tu tylko jeden problem: niekiedy odległość pozbawia nas możliwości osobistego ofiarowania komuś bukietu. Okazuje się jednak, że teraz jest to łatwiejsze.

Aksamitka - popularny kwiat o niechlubnym zapachu. Zdjęcie ilustracyjne Aksamitka: charakterystyka, gatunki i uprawa. Kiedy siać aksamitki?

E-kwiaty, czyli co?

Czym są e-kwiaty? W skrócie można uznać, że stanowią one rozwiązanie problemu odległości. Czasem znajdujemy się zbyt daleko, aby osobiście wręczyć bukiet, ale za odpowiednią opłatą ktoś inny może to zrobić za nas. Właśnie na tym polega idea e-kwiatów. Dawniej należało pójść do stacjonarnej kwiaciarni i zamówić usługę doręczenia lub chociażby zrobić to telefonicznie. Teraz jest o wiele prościej, bo wystarczy dostęp do Internetu. 

Kurier kwiatowy jest praktyczny

Dlaczego jeszcze kurier kwiatowy może być bardzo praktyczny? Oczywiście sam fakt możliwości internetowego załatwienia sprawy jest cenny. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że z oferty takiej można skorzystać przez 24 h na dobę. Firmy tego typu świadczą często usługi bardzo sprawnie. Niekiedy dzieje się to w ciągu dwóch czy trzech godzin. Można także wybierać spośród różnych rodzajów kwiatów ciętych, które są świeże i mogą być komponowane w rozmaity sposób. Niekiedy dostarcza się w ten sposób bardzo bogate i okazałe bukiety. 

Poczta kwiatowa. Zdjęcie ilustracyjnePoczta kwiatowa. Zdjęcie ilustracyjne pixabay

Kwiaty na prezent przy różnych okazjach - idealny bukiet

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom można wybrać idealne kwiaty na prezent przy różnych okazjach i zamówić dostarczenie ich pod wskazany adres. Kurier może zapukać do drzwi prywatnego domu i tak dzieje się chyba najczęściej. Bywa jednak i tak, że wiązanka lub bukiet trafią do biura, hotelu, instytucji lub wprost na ślub.

Cyklamen perski. Zdjęcie ilustracyjne Trujące kwiaty doniczkowe - sprawdź koniecznie, czy masz je w swoim domu

Kwiaty online i ich zalety

Dlaczego to kwiaty online mogą być prawdziwie przyszłościowym rozwiązaniem? Taka usługa nie bez powodu jest coraz bardziej popularna. Niektóre jej zalety zostały już wspomniane, ale warto je jeszcze raz przypomnieć, dodając do nich inne. W szczególności cenimy kwiaty online za:

  • dostępność - zamówienia można składać przez całą dobę (również w święta);
  • szybki czas realizacji - często kwiaty dostarczane są jeszcze tego samego dnia;
  • wygodę - ominie nas konieczność udania się do kwiaciarni i stania w kolejce po to, by zamówić bukiet z dostawą;
  • różnorodność sposobów zamówienia - zwykle można to zrobić przez formularz dostępny na stronie internetowej, ale także telefonicznie lub wysyłając wiadomość e-mail;
  • praktyczną i bezpieczną płatność online;
  • dostępność kwiatów przygotowanych na różne okazje;
  • ceny, które często są konkurencyjne w stosunku do oferty tradycyjnych kwiaciarni;
  • duży wybór kwiatów - bardzo często można tu zamówić nie tylko pojedyncze kwiaty lub całe bukiety, ale także inne drobne prezenty. 

Zobacz też: Rośliny na skalniak w cieniu i na słońcu. Jakie rośliny wybrać?

Więcej o: