Wilk-weteran uchwycony przez fotopułapkę. Wzruszające wideo z dzielnym zwierzęciem obiegło sieć

Nagrania z fotopułapek śledzą tysiące osób, które są ciekawe zwierząt i ich życia w naturalnym środowisku. Jeden z takich filmów szczególnie poruszył internautów. Widać na nim wilka "po przejściach", podążającego wśród watahy. Niezwykłe wideo budzi wiele emocji.

Choć wilki żyją w polskich lasach, stronią one od ludzi i ciężko je spotkać. Aby obserwować je w naturalnym środowisku, korzysta się z ukrytych fotopułapek. Dzięki nim możemy dowiedzieć się, jak żyją zwierzęta na wolności, a przyrodnicy mogą kontrolować populację gatunków. Kilka dni temu na Facebooku pojawiło się nagranie z fotopułapki, na którym widać nietypowego wilka. Pod filmem narodziła się dyskusja internautów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami.

Zobacz wideo Czy wilki są zagrożeniem dla ludzi?

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wilk z trzema łapami wzruszył internautów. Zwierzę zarejestrowała fotopułapka

Profil na Facebooku o nazwie "Fotopułapki - Trail Cameras" często publikuje nagrania, na których uchwycono zwierzęta w swoim naturalnym środowisku. Są to filmy nagrane przez internautów, ale też ujęcia z fotopułapek. Na jednym z takich nagrań widać watahę wilków przechodzącą przez las. Co ciekawe, jeden z nich nie ma przedniej łapy. Nie wiadomo jednak, jak ją stracił. Zwierzę kuleje, ale podąża za resztą. Nagranie wzruszyło użytkowników, którzy rozpoczęli dyskusję.

U mnie w Borach jest wataha, która opiekuje się kulawym wilkiem już z 2 lata obserwuję go, daje radę dzięki rodzinie
Pięknie to pokazuje jak wilki są zżyte razem. Wataha go chroni i karmi
Ale nie został odrzucony, ważne, że żyje

- można przeczytać na Facebooku.

Co robić, gdy spotkasz wilka? Pamiętaj, by zachować spokój

Wilki stronią od ludzi, więc szansa na ich spotkanie jest niska. Może się jednak zdarzyć, że zobaczymy w lesie zagubione zwierzę, które oddaliło się od watahy. Zwykle dzieje się tak, gdy wilk poczuje obcy zapach. Co robić w takiej sytuacji? Przede wszystkim należy zachować spokój i nie patrzeć wilkowi w oczy. Zwierzę może to odebrać jako zachętę do ataku. Powoli oddal się, ale nie odwracaj się plecami. Jeżeli zwierzę podejdzie, rozłóż ręce nad głową i stań na palce. Człowiek wydaje się wtedy większy, co płoszy wilka. Możesz co jakiś czas wydawać głośne dźwięki, np. klasnąć w dłonie, aby zniechęcić zwierzę do podążania za tobą. Jeżeli jedziesz na rowerze, to zsiądź i powoli go prowadź obok siebie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA