Gdzie znajdują się schody z kultowej sceny Jokera? To pozornie zwykłe miejsce odwiedzają rzesze fanów

Film "Joker" z 2019 zrobił ogromne wrażenie na widzach. Sceną, która najbardziej zapadła w pamięć wielu osób jest taniec głównego bohatera na schodach. Miejsce to od czasu ukazania się filmu stało się kultowe i chętnie odwiedzane przez fanów. W ostatnim czasie pojawiła się tam też nie bez powodu Lady Gaga.

Schody z "Jokera" stanowią część tła opowieści już od samego początku filmu. To właśnie tę drogę główny bohater, Arthur Fleck, pokonuje każdego dnia, wracając z pracy. Jednak największe znaczenie miały, gdy Arthur w drugiej połowie filmu symbolicznie przyjął swoją nową morderczą osobowość Jokera i w tym miejscu wykonywał swój wyswobodzony taniec. Gdzie dokładnie znajduje się ten kultowy już obiekt?

Zobacz wideo Oscarowi faworyci? Odpowiada Zwierz popkulturalny

Interesuje cię popkultura? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Gdzie znajdują się schody z filmu "Joker"? Poszukiwania niezwykłego zwykłego miejsca

Jak donosi The New York Times, wybór odpowiedniej lokalizacji do filmu wcale nie był prostym zadaniem. Reżyser Todd Phillips miał bardzo konkretną wizję i początkowo chciał odnaleźć schody z filmu "Amerykański gangster". Niestety okazało się, że od czasu kręcenia tego tytułu schody uległy modernizacji, co całkowicie zmieniło ich klimat. W związku z tym poszukiwania trwały, a ostateczny wybór padł na inne schody znajdujące się na Bronksie w Nowym Yorku, łączące Shakespeare Avenue i Jerome Avenue.

Od czasu ukazania się filmu kultową scenę postanowiło odtworzyć wielu fanów, wybierając schody na Bronksie na swój cel podróży. Niektórzy pozują w sposób imitujący taniec Jokera, inni idą krok dalej i sesje zdjęciowe wykonują w pełnym kostiumie. "Joker Stairs" doczekały się nawet swojej strony na portalu Tripadvisor. Co więcej, nic nie wskazuje na to, żeby ich popularność miała zacząć wygasać, gdyż na horyzoncie dostrzec już można nową propozycję dla fanów komiksów i nie tylko.

 
 

Lady Gaga zauważona na schodach Jokera. Aktorka ma zagrać ważną rolę w drugiej części filmu

W ostatnim czasie na schodach Jokera pojawiła się m.in. Lady Gaga. Okazuje się, że ruszyły zdjęcia do drugiej części filmu, w którym aktorka i piosenkarka zagra jedną z głównych ról. Roboczy tytuł produkcji to "Joker: Folie a Deux", co po francusku oznacza "Szaleństwo dla dwojga". Fabuła filmu nie została jeszcze zdradzona, ale potwierdzono już, że Lady Gaga wcieli się w postać Harley Quinn, czyli partnerki Jokera. Co ciekawe, "Folie a Deux" ma być musicalem, a planowana data ukazania się sequela w kinach to 2024.

 
 
Więcej o:
Copyright © Agora SA