Poznaj ten ważny przepis, zanim ochrzcisz dziecko. Wiele ułatwia, a prawie nikt o nim nie wie

Czasami znalezienie rodziców chrzestnych dla dziecka okazuje się być nie lada wyzwaniem. Zdarza się, że rodzice szukają chrzestnych na siłę, co okazuje się być błędem, często nieświadomym. Jednak prawo kanonicze pozwala na pewne nietypowe działania, o których mało kto wie.

Dla osób wierzących Chrzest Święty to bardzo ważny dzień. Zazwyczaj ceremonia ta wykonywana jest jezcze gdy dziecko jest małe, ale zdarza się, że przyjmują go również osoby dorosłe. Panuje przekonanie, że każdy, kto przyjmuje sakrament chrztu, musi mieć dwóch rodziców chrzestnych. Szukanie i wybór takich osób okazuje się być często wyzwaniem. Jednak czy, aby na pewno przy takim sakramencie muszą być obecne dwie osoby? Ksiądz wyjaśnił, jak to wygląda w kwestii prawnej.

Zobacz wideo Tak wygląda kościół katolicki za 20 mln dolarów. "Proszę skasować to nagranie"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Rodzice chrzestni podczas ceremonii chrztu. Wiele osób o tym nie wie

Wielu rodziców chrzci swoje dzieci bez znajomości przepisów. Zazwyczaj na takiej ceremonii widzimy rodziców dziecka oraz dwójkę chrzestnych. W wielu rodzinach już się tak przyjęło, że dla osoby, która będzie chrzczona, szuka się dwóch chrzestnych. Niestety czasami zdarza się, że znalezienie odpowiedniej osoby może okazać się trudne, a co zrobić w takiej sytuacji? Jeden z użytkowników na popularnej platformie TikTok zapytał się księdza, który prowadzi tam swoje konto, czy na chrzcie dziecka może być tylko jeden chrzestny. Wiele osób było zaskoczonych odpowiedzią duchownego.

Chrzest Święty dziecka: ksiądz na TikToku wyjaśnia

Na TikToku możemy znaleźć dość popularne konto księdza Sebastiana Picura, o nicku ks.sebastianpicur. Mężczyzna wstawia tam filmiki o tematyce chrześcijańskiej oraz odpowiada na pytania użytkowników. W jednym z materiałów wyjaśnił, że na chrzcie nie musi być dwóch chrzestnych. Według Kodeksu Prawa Kanonicznego kan. 873, na chrzcie może być tylko jeden chrzestny. Pod filmikiem pojawiło się mnóstwo komentarzy, a użytkownicy byli w szoku. Poniżej zamieszczamy filmik, na którym ksiądz wyjaśnia całą sytuację. Oto niektóre z komentarzy pod TikTokiem: 

Szkoda, że nie wiedziałam wcześniej
I czemu ja tego nie wiedziałam wcześniej? Tzn. 17 lat temu
Ja jestem chrzestną i sama podawałam małą, bo rodzice nie mieli drugiej osoby
Więcej o: