Słonica stoczyła walkę o dziecko z krokodylem. Poruszające wideo z heroicznym czynem obiegło sieć

To nagranie mrozi krew w żyłach. Samica słonia indyjskiego własnym ciałem obroniła swoje dziecko przed atakiem drapieżnika. Starcie mogło skończyć się tragicznie, ale gad nie miał szans przed ciosami matki, która zaciekle walczyła o swoje potomstwo.

Słonice są bardzo zżyte ze swoimi młodymi. Dbają o ich komfort i bezpieczeństwo. Spokrewnione ze sobą samice tworzą zwarta stada, którymi przewodzi najstarsza z nich, a słoniątka są bardzo pilnowane. Niedawno do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak matka zaciekle walczy o życie młodego zwierzęcia. Jej starcie z krokodylem mogło się źle skończyć, jednak mimo to słonica poświęciła się dla dobra jej dziecka.

Zobacz wideo Atrakcja i tortury. Słonie cierpią dla turystów

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Niebezpieczne starcie z krokodylem. Ta walka mogła skończyć się tragicznie

W serwisie społecznościowym Twitter niedawno pojawiło się nagranie z Indii, które poruszyło internautów. Strażnik Indyjskiej Służby Leśnej Susanta Nanda uchwycił na filmie moment, w którym krokodyl próbuje zaatakować słoniątko. Widać jak malec wraz z matką kąpią się w niewielkim stawie, gdy nagle spod wody wynurza się drapieżnik i rzuca się na zwierzęta. Reakcja słonicy była błyskawiczna. Własnym ciałem zasłoniła dziecko i zaczęła deptać po krokodylu. Gad, widząc, że w tym starciu nie ma szans, wreszcie ustąpił i uciekł z wody. Nagranie obejrzało już ponad 58 tys. użytkowników.

Zakres, do którego słonie mogą się posunąć w ochronie swoich młodych, jest oszałamiający. Oto mały przypadek. Krokodyl musiał się poddać

- skomentował strażnik.

Słonice zaciekle bronią młodych. Krokodyl nie miał szans

Stacja telewizyjna New Delhi Television, która poinformowała o tym nagraniu, wyjaśniła, dlaczego słonica tak zaciekle broniła swojego dziecka.

Matki są uosobieniem męstwa i odwagi. Nikt nie jest w stanie w taki sposób chronić swojego dziecka. Matka może nawet zaryzykować własnym życiem, aby chronić potomstwo. Takie zachowanie wykracza poza nasz gatunek. Silne instynkty występują nie tylko u ludzi, ale także u zwierząt

- poinformowano.

Zwierzęta na filmie to słonie indyjskie. Naturalnie występują w Azji, jednak są uważane za gatunek zagrożony. Takie drapieżniki jak krokodyle nie są dla nich jedynym niebezpieczeństwem. Szczególne zagrożenie stanowią kłusownicy, którzy polują na te piękne ssaki. Skóra i ciosy słonia indyjskiego są niezwykle pożądane, gdyż produkuje się z nich m.in. biżuterię.

Więcej o:
Copyright © Agora SA