Gdzie na weekend we dwoje? Majówka w Polsce nie musi być nudna. Te mało znane miejsca kryją wiele uroku

Majówka w Warszawie, czy Krakowie wydaje się jedyną opcją awaryjną dla wielu osób, które nie zdążyły zaplanować długiego weekendu. Warto jednak znaleźć wolne pokoje i zwiedzić polskie zakamarki, szczególnie jeśli w tym roku mamy aż 5 dni wolnego. Propozycje na weekend dla dwojga mogą być bardzo ciekawe.

Majówka to świetny moment, by spędzić trochę czasu we dwóje. W tym roku jest szczególnie długa, co oznacza, że pary mają dla siebie aż 5 dni, by lepiej się poznać i wspólnie zwiedzić polskie zakątki. Choć zostało niewiele czasu, z pewnością znajdą się jeszcze oferty, by zarezerwować hotel na ostatnią chwilę. Jeśli nie macie pomysłu, dokąd można pojechać na kilka dni, przedstawiamy trzy propozycje na weekend we dwojga.

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ciekawe miejsca w Polsce na weekend. Gdzie na majówkę we dwoje?

Świetnym pomysłem na romantyczny weekend we dwoje będzie wyjazd nad morze. Nie zniechęcajcie się od razu perspektywą tłumów na plaży i wysokich cen gofrów. W maju pogada jeszcze nie jest na tyle upalna, by nad brzegiem morza spotkać setki opalających się turystów. Większość osób planuje wybrać się na północ kraju w trakcie wakacji, dlatego wbrew pozorom na majówce nie będzie tak gęsto. Ponadto, nad morzem nie trzeba tylko leżeć na plaży. Można spędzić ten czas aktywnie i wybrać się na wycieczki rowerowe szlakiem Trójmiasto-Krynica Morska lub wyruszyć już z Władysławowa. To świetny sposób na zwiedzenie okolicznych tras, lasów i dzikich plaż, na których nie ma ludzi.

Długi weekend we dwojga. Pomysły na majówkę 2023

Jeśli czujecie się zmęczeni i przytłoczeni codziennymi obowiązkami, to warto spędzić majówkę w jednym z polskich uzdrowisk. Szczególnie piękny jest Lądek-Zdrój na Dolnym Śląsku. Miasto otoczone jest licznymi trasami dla pieszych i rowerzystów, a także stanowi świetną bazę wypadową na wycieczki górskie. Można tu zdobyć kilka szczytów zaliczanych do Korony Gór Polski. To także dobra okazja, by podreperować swoje zdrowie, nie tylko fizyczne, ale też psychiczne. Ciekawym pomysłem na spędzenie weekendu majowego we dwójkę jest wycieczka po małopolskich winnicach. To będzie doskonała okazja, by poznać swój gust smakowy i spędzić romantyczne kolacje przy wyśmienitych trunkach. Winnice znajdują się w Dolinie Dunajca, którą można zwiedzać także na rowerze.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.