Youtuber sprawdził, ile kosztują koncerty muzyków na weselu. "Jesteś szalona" lepiej puścić z płyty

Przebój "Jesteś szalona" to klasyk na polskim weselu. A ile kosztuje wykonanie na żywo? Youtuber sprawdził ceny koncertów zespołów disco polo na wesele. Niektóre są przystępne, inne zwalają z nóg.

Wiosna rozkwitła, a to oznacza, że zaczyna się sezon ślubny. Już niedługo będzie można usłyszeć weselne dzwony, brzdęk puszek ciągnących się za samochodem pary młodej i oczywiście muzykę w stylu disco polo. Jest to jeden z najczęściej wybieranych gatunków na polskie wesela, a zespoły grające taką muzykę są niezwykle rozchwytywane. Pewien youtuber postanowił sprawdzić, ile kosztują koncerty najbardziej znanych muzyków disco-polo na weselu.

Zobacz wideo Magda Narożna śpiewa z playbacku? „Ludzie nie potrafią zrozumieć reguł"

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ile kosztuje koncert na weselu? Znany youtuber dzwoni do zespołów disco polo

Dymitr Błaszczyk, prowadzącym kanał na YouTube "Sprawdzam Jak", dowiedział się, ile kosztują występy największych gwiazd disco-polo na weselach. Dzwoniąc do menadżerów podawał się za pana młodego, który planuje swój ślub na sierpień przyszłego roku. Pytał również, co trzeba zapewnić zespołowi oraz ile trwa taki koncert. Najtańsze usługi zaproponował zespół Power Play. Za 15 tys. zł oferują koncert trwający 55 minut, dodatkowo spotkanie z weselnikami, podpisywanie płyt i autografów. Zespół nie miał żadnych dodatkowych wymagań, co oznacza, że para młoda nie musi dodatkowo płacić za nocleg dla muzyków. Nieco drożej wycenia swoje usługi Czadomen. Za godzinny koncert i dodatkowe spotkanie z publicznością para młoda będzie musiała zapłacić 25 tys. zł. Ponadto trzeba zapewnić 6-osobowemu zespołowi nocleg oraz wyżywienie, więc cały koszt może wynieść nieco więcej.

Chcesz usłyszeć "Jesteś szalona" na swoim weselu? To będzie sporo kosztować

YouTuber zadzwonił również do menadżerki zespołu Piękni i Młodzi. Twórcy hitu "Ona jest taka cudowna" wycenili 45-minutowy koncert na 35 tys. zł. Dodatkowo trzeba zapewnić muzykom zakwaterowanie oraz jedzenie, więc koszty rosną. Najdroższy okazuje się być występ popularnego zespołu Boys. Nie ma w tym nic dziwnego — ich przebój "Jesteś szalona" od lat jest numerem jeden na imprezach weselnych. Za 35 minut koncertu i spotkanie z fanami trzeba zapłacić 40 tys. zł. Zespół jednak nie oczekuje noclegu i wyżywienia, a ponadto para młoda może spotkać się wcześniej z samym Marcinem Millerem i ustalić szczegóły koncertu. Nie da się ukryć, że ceny są dość wysokie, jednak z tego co mówili menadżerowie na filmie, muzycy dołożą wszelkich starań, by goście weselni i para młoda świetnie bawili się tego wieczoru.

 

Interesujesz się muzyką? Sprawdź inne podobne artykuły:

Znamy pełną listę uczestników Eurowizji
Kate Bush nagrała ją w 1985 roku. Teraz piosenka przeżywa drugą młodość
Kontrowersyjna decyzja Barona i Thomsona w "The Voice Kids"

Więcej o:
Copyright © Agora SA