Gołębie wcale nie muszą być nudne. Ten ptaki robi furorę na TikToku. "Inflacja nawet gołębie dotyka"

Gołębie to dla wielu osób tylko szare ptaki, które brudzą miasto. Te ptaki nie przywodzą na myśl pozytywnych myśli, jednak może się to zmienić. Ten gołąb stał się hitem internetu. Jego nietypowy wygląd rozbawił internautów do łez.

Jeśli myślisz, że wiesz, jak wyglądają gołębie, to jesteś w błędzie. Te, które na co dzień widzimy w Polsce to tylko kilka gatunków z wielu, jakie można spotkać na całym świecie. Rzeczywiście gołąb miejski jest najpopularniejszy, jednak znacznie różni się od tych, które można zobaczyć za granicą. W internecie krąży film, na którym widać bardzo nietypowego ptaka. Użytkownicy TikToka byli w szoku.

Zobacz wideo Emma ratuje miejskie gołębie. "Są znienawidzone"

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gołębie nie muszą być nudne. Istnieją gatunki, o których nie mieliśmy pojęcia

Gołębie w Polsce to prawdziwa zmora. Jest ich mnóstwo i kojarzą się głównie z brudem i chorobami. Warto jednak spojrzeć na te ptaki z innego punktu widzenia i potraktować je jako ciekawe zwierzęta, o których tak naprawdę niewiele wiemy. Profil @pigeonstv na TikToku zyskuje coraz większą popularność. Twórcy publikują na nim nagrania różnych gatunków gołębi, które są mało znane dla większości świata. Konto obserwuje już ponad 75 tys. użytkowników, jednak prawdziwą furorę zrobił film sprzed tygodnia. Widać na nim unikalnego gołębia, który wprawił internautów w osłupienie. Nagranie obejrzało już 10 milionów osób.

Gołąb na TikToku robi furorę. To bardzo rzadki gatunek

Ptak, którego widać na filmie wydaje się znacznie większy od innych osobników. Ma długie, mocno opierzone nogi, na których stoi w prawie wyprostowanej pozycji. Ponadto jego wole jest bardzo rozdęte, podczas gdy gołębie miejskie mają raczej smukłą szyję. Jak się okazuje jest to garłacz angielski, rasa gołębia wywodząca się z Wielkiej Brytanii. Charakteryzuje się długimi nogami, które mogą osiągać wysokość nawet 18 cm, a palce są pokryte krótkimi piórami. Kolorem przypomina te gołębie, które znamy z miasta, jednak występuje też w biało-brązowym ubarwieniu. Internauci byli pod wrażeniem unikatowego ptaka, a swoje zdumienie wyrazili w komentarzach.

Inflacja nawet gołębie dotyka
Zaczęłam myśleć, czy to nie jakaś hybryda papugi
Gdy robisz tylko klatę i na siłownię przyjdziesz w krótkich spodenkach

- można przeczytać w komentarzach.

Może Cię też zainteresować:
Pokazał, co żyje w polskich jeziorach. Widzowie są przerażeni. "Wolałam nie wiedzieć z czym pływam"
Tak wygląda najmniejszy pies na świecie. Słodka Pearl niedawno trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa
- O narodzinach we wrocławskim ZOO mówi już cały świat. Do tej pory po Ziemi chodziło ich zaledwie dwóch

Więcej o:
Copyright © Agora SA