Prosty trik uchroni cię przed włamaniem na konto. W ten sposób twoje hasło będzie bezpieczne

Nasze dane w internecie nie zawsze są bezpieczne. To, co zabezpieczamy hasłem w sieci na pozór wydaje się być chronione, jednak czasami dla hakerów to tzw. "bułka z masłem''. Jak stworzyć silne hasło do poczty czy kont społecznościowych?

Wiele z nas ma pozakładane konta na różnych portalach czy stronach. W niektórych z nich podajemy wrażliwe informacje, tak jak numery kart płatniczych, dlatego warto zwrócić uwagę na to, jak chronimy tak ważne dane w internecie. Jak stworzyć silne hasło? Czego nie używać przy tworzeniu haseł? Brytyjskie Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cybernetycznego wskazuje jakie błędy popełniają obywatele i jak można wzmocnić siłę swojego hasła. 

Zobacz wideo Polexit? Prof. Nowak-Far: Polska już nie jest w centrum decyzyjnym UE. Nasze miejsce zostało zajęte

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

"Hasło" najpopularniejszym hasłem w Wielkiej Brytanii. Taki błąd popełnia wiele osób

Jak możemy wyczytać na stronie mirror.co.uk, jednym z najczęściej używanych haseł w Wielkiej Brytanii jest po prostu słowo "hasło" - z języka angielskiego "password". To odrobinę niepokojące, ponieważ ludzie mogą nieświadomie myśleć, iż takie zabezpieczenie jest śmieszne, ale i nieoczywiste, co jest naturalnie błędem. Dla hakerów złamanie takiego hasła jest bardzo proste, ponieważ jest ono do przewidzenia oraz nie należy do tych najdłuższych. Takie postępowanie znaczenie ułatwia cyberprzestępcom "pracę", a nasze dane są w ogromnym niebezpieczeństwie. W dobie tak rozwiniętej technologii warto zwrócić uwagę na to, jakie hasło tworzymy i należy wykreować takie, które dla hakera nie będzie czymś oczywistym. Jak stworzyć silne hasło w internecie? 

Sztuczka z hasłem: jej nie rozgryzie nawet bardzo doświadczony haker

Bezpieczeństwo w internecie to ważna kwestia, o której zapomina wiele osób. Warto więc korzystać z weryfikacji dwuetapowej, czyli w momencie logowania się na daną stronę np. na nasz telefon lub mejl pomocniczy przyjdzie wiadomość z unikalnym kodem. Taki kod należy podać w ciągu kilku minut, a logowanie przebiegnie pomyślnie. 

Używając hasła składającego się z trzech losowych słów, tworzysz zabezpieczenie, które będzie wystarczająco silne, aby powstrzymać przestępców, ale będzie również wystarczająco łatwe do zapamiętania przez ciebie. Dobrym sposobem na utrudnienie złamania hasła, jest także połączenie trzech losowych słów w jeden wyraz.

 - czytamy na ncsc.gov.uk

Może Cię zainteresować:
-Występ księżnej Kate na Eurowizji budzi wątpliwości. Fani zarzucają jej wielkie oszustwo.
-Wiemy, kiedy są egzaminy ósmoklasisty 2023. Ważny dla uczniów termin zbliża się wielkimi krokami.
-Papieżowi Franciszkowi puściły nerwy, gdy usłyszał pytanie wiernej. Afera o psa przejdzie do historii.

Więcej o:
Copyright © Agora SA