Ta walka niedźwiedzi przebija niejeden pojedynek na gali MMA. Wideo bije rekordy popularności

Jakiś czas temu w internecie zostało opublikowane nagranie, w którym został uchwycony niesamowity pojedynek dwóch niedźwiedzi grizzly. Wideo przyciągnęło już ponad pół miliona osób. Wszyscy zachwycają się, jak niezwykła jest dzikość przyrody.

Brad Josephs, który jest amerykańskim przewodnikiem po Alasce, na swoim kanale w serwisie YouTube @bradjosephs zamieścił filmik prezentujący walkę dwóch niedźwiedzi grizzly, który w bardzo szybkim tempie osiągnął aż pół miliona wyświetleń. Film nosi tytuł "Alaskańskie potwory niedźwiedzie idą na całość".

Zobacz wideo Wyjrzeli przez okno i zobaczyli niedźwiedzia w basenie. Najpierw demolował śmietniki, potem chłodził się w wodzie

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Intensywna walka niedźwiedzi. Niesamowite doświadczenie Brada

Brad pod filmem zamieścił wpis, który mówi o tym, że w przeciągu 25 lat bycia Alaskańskim przewodnikiem nie widział bardziej intensywnej i dłuższej walki niedźwiedzi. Dodaje, że film został nakręcony na granicy parku narodowego Lake Clark, a niedźwiedzie to dwa gigantyczne samce, które walczyły o dominację podczas okresu godowego na łące. Okres godowy niedźwiedzi zwykle rozpoczyna się na początku maja i trwa do końca lipca. Osobniki, które są równe sobie, spotykają się i toczą między sobą zażytą walkę o terytorium. 

Okres godowy niedźwiedzi. Internauci zachwyceni nagraniem

Zamieszczone wideo, to jest świetny dokument przyrodniczy, który pokazuje, jak to naprawdę wygląda w naturze. Niedźwiedzie z filmu podchodzą do siebie bardzo ostrożnie, aby następnie zacząć walkę w pionie. W tym momencie zaczyna trwać intensywna walka o to, kto zdobędzie terytorium na czas okresu godowego. Walka wygląda niemalże jak pojedynek "ludzkich" zapaśników. Podczas walki samce wzajemnie się gryzą. Cała ta sytuacja trwa do momentu, w którym słabszy przeciwnik nie odpuści całej walki i przechyli łeb w sposób, który wygląda jak ukłon dla zwycięzcy. Wygrany odchodzi z miejsca walki, pozostawiając przegranego. Całość komentują internauci z całego świata: 

Straszne! Zwłaszcza jeśli jest się blisko akcji! 
Po prostu WOW! 
Nie wiem, co było lepsze, walka czy całe nagranie! 
Niesamowity materiał filmowy! 
Bez wyjątku, najlepsza walka niedźwiedzi, jaką kiedykolwiek widziałem. Dorastając na Alasce, widziałem walki niedźwiedzi, ale były one bardziej, jak bójki. Nic nie może się z tym równać. Niezwykła treść. Cieszę się, że wszyscy byli cali i zdrowi na końcu.
 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.