Remigiusz Mróz ma konkurencję. Ten pisarz potrafi napisać 97 książek w rok. Ma na to jeden sposób

Remigiusz Mróz jest znany z dobrych książek oraz tempa ich pisania. Będzie on musiał jednak znacznie zwiększyć częstotliwość wydawania nowych tytułów, jeśli chce pobić wynik, jaki osiąga Tim Boucher. Pisarz w niecały rok tworzył prawie sto książek. Zdradzamy, co kryje się za jego produktywnością.

Tim Boucher to autor powieści sci-fi, który w zaledwie 9 miesięcy napisał aż 97 książek. Choć wynik ten wydaje się być niemożliwy do osiągnięcia przez jedną osobę, sytuacja ta wygląda nieco inaczej, gdy uwzględnimy, jak wygląda proces pisarski Bouchera. Okazuje się bowiem, że mężczyzna przy pisaniu książek wykorzystuje sztuczną inteligencję.

Zobacz wideo Czy sztuczna inteligencja zabierze nam pracę? [SONDA]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Napisał 97 książek w 9 miesięcy. Pomogła mu w tym sztuczna inteligencja

Boucher przygodę z AI rozpoczął w sierpniu 2022. Przy tworzeniu swoich książek wykorzystuje ChatGPT, asystent AI Claude, a także Midjourney w celu generowania obrazów. Każda jego pozycja ma od 2000 do 5000 słów i od 40 do 140 obrazów. Średni czas tworzenia jednej książki natomiast to 6-8 godzin, choć mężczyzna przyznaje, że niekiedy skraca się on do 3 godzin. Książki Bouchera można kupić w Internecie w bardzo przystępnych cenach, które wahają się od 1,99 do 3,99 dolara. Choć jest to niewiele, autor twierdzi, że od początku swojej działalności do maja 2023 sprzedał 574 książki, zarabiając tym samym prawie 2 tys. dolarów.

Rosnąca popularność wykorzystania AI przy pisaniu książek. Metoda jest wykorzystywana przez wielu

Boucher przyznaje, że sztuczna inteligencja stała się dla niego pomocnym narzędziem wspierającym jego proces twórczy.

Sztuczna inteligencja okazała się niezwykłym katalizatorem mojej kreatywnej pracy. Umożliwiła mi zwiększenie wydajności przy jednoczesnym zachowaniu stałej jakości i pozwoliła mi zagłębić się w skomplikowane budowanie świata z wydajnością, której inaczej nigdy bym nie osiągnął

- wyznaje mężczyzna w artykule opublikowanym w Neewsweeku.

Warto zaznaczyć w tym miejscu, że nie jest to jedyny przypadek wykorzystania sztucznej inteligencji na rynku wydawniczym. Wręcz przeciwnie, w lutym tego roku ChatGPT został uznany za autora albo współautora ponad 200 pozycji na Amazonie. Co ciekawe, najczęściej są to pozycje dotyczące samej sztucznej inteligencji oraz książki dla dzieci. Trend ten jest dość niepokojący dla wielu pisarzy i artystów, których twórczość jest wykorzystywana przez algorytmy AI bez ich zgody. Należy pamiętać bowiem, że wyniki otrzymywane przez sztuczną inteligencję zawsze będą odtwórcze.

Może cię też zainteresować:

- Ta agencja oferuje fortunę za oglądanie TikToka. Wystarczy przewijać aplikację przez 10 godzin
- Możesz to zrobić tylko raz na 60 dni. O tej istotnej blokadzie na Facebooku mało kto wie
- Zmienili nazwę jednego z najsłynniejszych obrazów van Gogha. Wszystkiemu winien jest kucharz

Więcej o:
Copyright © Agora SA