Chiny stworzyły niezwykły wycieczkowiec. Takiej atrakcji dla fanów technologii jeszcze nie było

Rozwój technologii oznacza nie tylko jej większą funkcjonalność, ale i dostępność. Przykładowo, już niebawem z sieci 5G będziemy mogli skorzystać poza lądem. Umożliwi to wycieczkowiec stworzony w Chinach. Okazuje się też, że to nie jedyna atrakcja, jaką wyjątkowy statek ma dla swoich pasażerów.

Sieć 5G to piąta generacja sieci komórkowej. Jej głównymi zaletami są szybkość przekazywania danych, minimalne opóźnienia, a także duża stabilność połączenia. Inaczej mówiąc, technologia 5G oznacza najwyższy komfort korzystania z internetu. Perspektywa dostępu do niego nawet w trakcie rejsu wycieczkowego wydaje się zatem bardzo atrakcyjna.

Zobacz wideo Dlaczego upieramy się, by przewozić towary statkami?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pierwszy na świecie statek z technologią 5G. Chiny stworzyły imponujący wycieczkowiec

Wyjątkowy statek oferujący dostęp do sieci 5G został nazwany Adora Magic City. Został on zbudowany przez dwie chińskie firmy: China State Shipbuilding Corporation (CSSC) i Cruise Technology Development (CCTD). Statek waży 135 500 ton, ma 323 m długości, a na jego pokładzie zmieści się do 5246 pasażerów, zajmując 2125 dostępnych kabin. Załogę statku stanowić będzie natomiast 1400 osób. Biorąc pod uwagę te dane, Adora Magic City uplasował się na 27. miejscu zestawienia największych wycieczkowców. Dla porównania miejsce pierwsze zajmuje statek Icon of the Seas, który ma 365 metrów długości i może pomieścić 7600 pasażerów.

Portem macierzystym Adora Magic City będzie Szanghaj, a jego pierwsze rejsy zaplanowano jeszcze w tym roku. Oferowane będą trasy pomiędzy Chinami a sąsiadującym państwami, zarówno średniego, jak i długiego dystansu. Dzięki technologii 5G, pasażerowie statku będą mieli dostęp do sieci WiFi-6 i mobilnej 5G, mając przy tym zapewniony taki sam komfort użytkowania, jak na lądzie.

Jakie jeszcze atrakcje oferuje Adora Magic City? Na statku czeka nas nowoczesna rozrywka

Poza siecią 5G, pasażerowie Adora Magic City będą mogli skorzystać również z technologii mieszanej i rozszerzonej rzeczywistości, czyli AR/VR. Ma to poprawić wrażenia gości z podróży, a także przyczynić się do promocji wysokiej jakości gospodarki turystycznej.

Mamy nadzieję, że wykorzystując przewagę pioniera na rynku 5G w branży rejsów wycieczkowych, ustanowimy nowy standard komunikacji cyfrowej w sektorze podróży morskich

- powiedział Chen Ranfeng, dyrektor zarządzający CSSC Carnival Cruise Shipping, cytowany przez GCTN.

Może cię też zainteresować:

- Zapłacili miliardy, aby pociąg Poznań-Warszawa jechał krócej. Tymczasem pociąg: Jedzie dłużej
- W tych krajach za wypoczynek zapłacisz krocie. To najdroższe kierunki na wakacje 2023
- Te lody trafiły do Księgi Rekordów Guinnessa. Kosztują tyle, co samochód i mają zaskakujący smak

Więcej o:
Copyright © Agora SA