Możesz bez trudu odczytać skasowaną wiadomość na messengerze. Wystarczy wykonać jeden trik

Wydaje się, że jeżeli ktoś cofnął wiadomość na messenger, to nie jesteśmy już w stanie tego odczytać. Usunięta treść tylko informuje nas o tym, że "wiadomość została usunięta". Okazuje się, że jest sposób na to, aby móc odczytać taką wiadomość. Wystarczy wykorzystać zapisane dane.

Usuniętej wiadomości z pozoru nie da się z powrotem przywrócić. Cofanie wiadomości na messenger, jest dość młodą funkcją, którą wprowadzono kilka lat po zdobyciu popularności. Aby "oszukać system" i zobaczyć, co poprzednia wiadomość skrywała, wystarczy skorzystać z zapisanych danych, które są zapisane na naszym telefonie oraz na serwerach Facebooka.

Zobacz wideo Nie ufasz Facebookowi? Oto trzy najlepsze alternatywy dla WhatsAppa i Messengera [TOPtech]

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Chcesz odczytać skasowaną wiadomość? W ten sposób lepiej nie próbuj

Jeżeli bardzo zależy ci na sprawdzeniu wiadomości, którą ktoś usunął, nie ma sensu pobierać w tym celu gotowych aplikacji. Dlaczego? Nie są to sprawdzone i zaufane aplikacje, więc możesz narazić się na niebezpieczeństwo utraty danych dostępu do swoich kont. Ta sama zasada tyczy się aplikacji, które sprawdzają np. kto i jak często zagląda na nasz profil na Instagramie. Jeżeli zależy ci na swoich hasłach i loginach, lepiej nie ryzykuj.

Jak odczytać skasowaną wiadomość na messenger? Wystarczy dodać widget

Jeden ze sposobów wymaga wykorzystania potencjału naszego telefonu. Aby mieć możliwość odczytania skasowanej wiadomości, wystarczy wgrać na pulpit widget dziennika powiadomień. Dzięki temu uzyskasz dostęp do historii powiadomień ze wszystkich aplikacji. Po wejściu w apkę wybierz messenger, a następnie odszukaj osobę, której dotyczy powiadomienie ze skasowaną wiadomością. Dziennik powiadomień zapisuje takie informacje niezależnie od tego czy ktoś skasował daną wiadomość, czy też nie. Zarchiwizowane powiadomienie zdradzi sekret usuniętej wiadomości. Warto przy tym pamiętać, że szukając konkretnej wiadomości, może zejść z tym trochę czasu na przeglądanie, ponieważ zapis wszystkich powiadomień może być bardzo długi. Drugi ze sposobów wykorzystuje zaś dane zapisane na Facebooku: 

  • W prawym górnym rogu kliknij ikonę swojego profilu 
  • Wybierz  opcję "Ustawienia i prywatność" 
  • Następnie kliknij "Ustawienia" 
  • Po lewej stronie wybierz zakładkę "Twoje informacje na Facebooku" 
  • Znajdź opcję "Pobierz informacje profilowe" 
  • Kliknij "Wyświetl" 
  • Wybierz elementy, które cię interesują 
  • Zaznacz zakres dat 
  • Poproś o możliwość ich pobrania 

Może Ci się też spodobać: 
- Zrobił selfie i kazał wypompować 200 mln litrów wody ze zbiornika. Spotkały go surowe konsekwencje
- Niewinny żart sprawił, że znalazła miłość. "Jedna rozmowa telefoniczna naprawdę może zmienić wszystko"
- Dzięki temu telefon nie będzie cię "podsłuchiwać". Wystarczy jeden trik, aby zapewnić sobie prywatność

Więcej o: