Zwierzęta o białej barwie zawsze wzbudzają ogromne zainteresowanie, nie tylko wśród naukowców. Jakiś czas temu park Bear River State z Wyoming powitał na świecie nowego członka "załogi". Jeden z pracowników powiedział, że to pierwszy taki przypadek od 32 lat.
Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Jak tłumaczą pracownicy parku, nowe ciele nie urodziło się albinosem. Jedna z jałówek o imieniu Wyoming Hope została dopuszczona do byka o imieniu Snort. W efekcie dwuletnia jałówka urodziła białego genetycznie bizona. Jego ubarwienie jest wynikiem zmieszania bardzo niewielkiej ilości genów bydła. Dlatego też nie jest to niczym niezwykłym, że ciele jest białe. Oprócz tego pracownicy poinformowali, że cielak waży 13 kg, co nie jest wcale dużo jak na bizona. Mały rozmiar zwierzęcia wynika prawdopodobnie z wieku jego matki. Bizony zazwyczaj rodzą na przełomie kwietnia i maja po 9,5-miesięcznej, donoszonej ciąży. Ciele będzie karmione przez matkę około 7-8 miesięcy a przed ukończeniem pierwszego roku życia nastąpi odstawienie od piersi. Od narodzin cielaka park zauważył znaczny wzrost odwiedzających park, jednak pracownicy informują, aby zapewnić zwierzętom spokój oraz jak najwięcej przestrzeni, aby nie stresować zwierząt.
Mimo wszystko narodziny białego bizona nie jest czymś, z czym spotykamy się na co dzień, więc to wydarzenie jest dość wyjątkowe. Według ekspertów takie przypadki zdarzają się 1 na 10 milionów. Rdzenne plemiona Amerykanów tj. Siouxów, Cherokee, Navajo, Lakota i Dakota uważają białe bizony za najświętsze żywe istoty na ziemi. Uważają oni bowiem, że narodziny takiego wyjątkowego cielaka, dają poczucie nadziei, oraz są znakiem nadchodzących dobrych czasów. Bizony w latach 70-tych XIX wieku o mały włos wyginęły. Działo się tak za sprawą polowań, ze względu na ich mięso i futro. Na szczęście farmerzy zostawili niektóre z nich przy życiu, krzyżując je z bydłem, mając na celu stworzenie lepszego, bardziej komercyjnego mięsa.
Może Ci się bardziej spodobać:
- Tatrzański Park Narodowy opublikował nagranie największego gryzonia Europy. Może mierzyć nawet 140 cm
- Pupil doskonale wie, kiedy wrócisz do domu. Ten jeden zmysł tu odgrywa kluczową rolę
- Zamroziła swoją kotkę po jej śmierci. Właścicielka pupila: Wierzę, że to naprawdę pomoże mi w żałobie