Niezwykłe znalezisko Włocha. Gigantyczne warzywo miało aż 4 metry. "Zjedliśmy go do pizzy z mozzarellą"

Szparagi to cenne, niskokaloryczne warzywo. Często uważane za luksus więc jadalne rzadko. Wyróżnia się ich trzy odmiany: zieloną, białą i fioletową. Pewien spacerowicz ze środkowych Włoch w regionie Molise znalazł dziko rosnącego zielonego szparaga, który osiągnął rekordową wielkość. Wszystkim pochwalił się w internecie.

Miejscowy radny Salvatore Ciocca dokonał niesamowitego znaleziska podczas spaceru. W regionach Molise, w miejscowości Riccia koło Campobasso szparag rósł wśród wysokich drzew. Jednak to wyjątkowe warzywo nie uszło uwadze mężczyzny. Poszukiwanie dzikich szparagów, które po ugotowaniu są jadalne, jest ulubionym zajęciem miejscowych. 

Zobacz wideo Są niskokaloryczne, smaczne i... leczą kaca! Sezon na szparagi trwa

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Znalazł ponad 4-metrowego szparaga. Zjedli go z pizzą i mozzarellą 

Salvatore, który początkowo nie mógł uwierzyć w to, co znalazł, postanowił zmierzyć warzywo, oraz zrobić mu zdjęcie. Film, który nagrał postanowił umieścić w sieci - pokazuje on samo wyjątkowe warzywo oraz dokładnie zmierzone wymiary przez mężczyznę. Roślina łącznie miała 412 centymetrów. 
Dla agencji Ansa postanowił opowiedzieć swoje przeżycia:

Kiedy to zobaczyłem, pomyślałem, że to nie może być szparag, bo jest za wysoki i nie widziałem końca wśród roślinności. Nie wszystko było jadalne, ale zjedliśmy go do tradycyjnej pizzy z mozzarellą. Była doskonała
 

Rekordowo duże lub wysokie warzywa. One trafiły do księgi Guinnessa 

Pewien brytyjski farmer Derek Hulme, wyhodował rekordowo wysokiego pora. Warzywo, mierzyło aż 143,2 centymetry. Zaprezentował go w 2022 roku na festiwalu ogromnych warzyw odbywającego się w Malvern we wschodniej Wielkiej Brytanii. Dzięki swoim pokaźnym rozmiarom znalazł miejsce w księdze rekordów Guinnessa. Najcięższe tego rodzaju warzywo ważyło ponad 10 kilogramów, które zaprezentowano w 2015 roku na takim samym festiwalu co por. Innym wyjątkowo dużym warzywem okazała się być dynia, która wyrosła na amerykańskiej wyspie Rhode Island w 2007 roku, którą następnie zaprezentowano na ogrodniczych targach Topsfield. Dynia warzyła ponad 766 kilogramów. Rolnik, który wyhodował to wyjątkowe warzywo, stwierdził, że w sumie zebrał z pola kilkadziesiąt ton. Arbuz, który ważył ponad 122 kilogramy wyrósł na amerykańskiej farmie Hope Farm Store. Rodzina, która wyhodowała rekordowy owoc, już wcześniej na swoim koncie miała kilka innych "owocowych" rekordów. 

Może Ci się też spodobać: 
- Niemcy płacą za nie krocie, a my traktujemy je jak trawę. Oto najdroższe warzywo na świecie
- Włóż sadzonki pomidorów do butelki i powieś do góry nogami. Plony będą dorodne i soczyste jak nigdy
- Cena tego warzywa to nie żart. Użyj go do obiadu, a zapłacisz więcej niż za wyjście do restauracji

Więcej o: