Tak wygląda najmniejszy kraj na świecie. Mieszkają w nim głównie księża i zakonnice

Czy wiesz, że wystarczy ci jedynie godzina, aby obejść granicę najmniejszego państwa na świecie? Tak, tylko 60 minut. Gdzie znajduje się tak mały kraj i co warto tam zobaczyć? Okazuje się, że większość jego mieszkańców to osoby duchowne.

Powierzchnia najmniejszego państwa na świecie wynosi zaledwie 44 ha, więc jest to naprawdę bardzo mało. Tym bardziej gdy porównany sobie to np. do wielkości Polski, która ma ok. 31 393 136 hektarów. Gdzie znajduje się najmniejszy kraj na świecie i co warto w nim zobaczyć? Mimo swojej małej wielkości oferuje wiele atrakcji, więc turyści z pewnością nie będą się nudzić. 

Zobacz wideo Jedno z najbogatszych i zarazem najdroższych miast na świecie. Jak wygląda Singapur?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Oto najmniejszy kraj na świecie. Spacer wokół granicy zajmie ci chwilę

Gdzie znajduje się najmniejsze państwo na świecie? Okazuje się, że mieści się ono na terenie Rzymu i jest uznawane za tzw. miasto-państwo oraz siedzibę papieża. Oczywiście mowa o Watykanie, który zamieszkuje zgodnie z danymi z 2019 roku 825 mieszkańców i co ciekawe, większość z nich to osoby związane z kościołem - księża czy zakonnice. Nazwa najmniejszego państwa świata nawiązuje do wzgórza Watykanusa na prawym brzegu Tybru, w zachodniej części Rzymu. To siedziba najważniejszych władz kościoła, w tym także papieża. Granice kraju otoczone są murami, co jest nieco nietypowe, prawda? Warto wspomnieć, że w Watykanie znajduje się jedno z ważniejszych miejsc dla wierzących, a mianowicie bazylika św. Piotra, zbudowana w latach 1506 -1626 na placu św. Piotra. Jeśli będziecie we Włoszech, warto odwiedzić Watykan. Oto kilka ciekawych miejsc, wartych zobaczenia. 

Atrakcje w Watykanie. Najmniejszy kraj świata ma sporo do zaoferowania

Jeśli spędzasz lub planujesz wakacje w Rzymie, i zwiedziłeś niemalże wszystko, warto wybrać się do Watykanu. Oczywiście najpopularniejszym miejscem jest już wcześniej wspomniana bazylika św. Piotra. Jeśli lubisz historię i ciekawostki Muzea Watykańskie będą dla ciebie idealne! Każde z nich porusza nieco inną tematykę, więc znajdziesz coś dla siebie, jednak kluczową ich częścią jest bezsprzecznie Pinakoteka, gdzie można zobaczyć m.in. obrazy Leonardo da Vinci. Po zwiedzaniu miło będzie pospacerować wśród natury, więc dobrym pomysłem jest udanie się do Ogrodów Watykańskich, które zostały założone już w XIII wieku. Jeśli jesteś osobą wierząca i zależałoby ci na spotkaniu się z papieżem, możesz zaplanować wycieczkę do Watykanu tak, aby połączyć to z audiencją, która odbywa się w wybrane dni. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA