Tak wygląda największy jesiotr na świecie. Wędkarze marzą o złapaniu takiego okazu

Do nietypowej sytuacji doszło w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie nad rzeką Fraser. To właśnie tam wędkarze na własne oczy zobaczyli ogromnego jesiotra, który zrobił furorę w sieci. Okazuje się, że jest to jeden z największych okazów, jaki widzieli w życiu. Zyskał miano największego na świecie.

Wędkowanie to dla sporej części osób hobby. Niestety duża część społeczeństwa uważa, że taka aktywność jest nudna, jednak nic bardziej mylnego. Podczas łowienia ryb emocje mogą być czasami porównywalne do tych, które możemy odczuć np. na meczu piłki nożnej. Na ten temat wiedzą coś ci wędkarze, którzy mieli okazję zobaczyć na własne oczy tak wielki okaz. Ten dzień zostanie w ich pamięci do końca życia. 

Zobacz wideo Katastrofa ekologiczna na Odrze. "Miejscowi żyją w strachu"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gigantyczny jesiotr złowiony przez wędkarzy z Kanady. "Jeden z największych, jakie widziałem"

Już jakiś czas temu wędkarze z Kanady za pomocą telefonów uchwycili niesamowity moment, którego prawdopodobnie nikt się nie spodziewał. W rzece Fraser w Kolumbii Brytyjskiej doszło do spotkania z wodnym gigantem, a dokładnie z jesiotrem białym.

To właśnie jesiotr biały jest drugą pod względem wielkości rybą jesiotrowatą, która zachwyca wędkarzy. Najczęściej jest on łowiony dla ikry, z której przyrządza się jakże luksusowy kawior. Gdzie można go spotkać? Najczęściej zamieszkuje wody Alaski, zachodniej części USA i Kanady. Złowienie takiego okazu to marzenie niemalże każdego wędkarza, ponieważ w tym środowisku nie chodzi o sam fakt wielkości ryby, ale o to jak się prezentuje - ma niemalże prehistoryczny wygląd.

Jesiotry robią naprawdę ogromne wrażenie - potrafią mieć nawet 3,5 metra długości i ważyć ok. 300 kg. Co ciekawe, biały jesiotr żyje w rzece Fraser w Kanadzie już od tysiącleci i wielu wędkarzy przybywa tam tylko po to, aby spróbować spotkać się z wodnym gigantem. Mężczyzna, któremu się to udało, przed tygodniami opublikował na Instagramie zdjęcie z okazem, gdzie napisał, że był to jeden z największych, jakie widział. 

 

Największa ryba w Polsce. W naszym regionie to one robią furorę

W przypadku Polski największą rybą łowioną jest sum europejski, który w wodach w naszym kraju osiąga zazwyczaj 130 kg. Obecny rekord Polski należy do Mateusza Kalkowskiego, który złowił rekordowy okaz o długości 261 cm na mazowieckim odcinku Wisły. Aby osiągnąć coś takiego potrzeba odpowiedniego sprzętu oraz sporo cierpliwości - mało komu udaje się złowić tego giganta na początku przygody z wędkarstwem. Sumy zamieszkują rzeki, stawy, starorzecza, jeziora i preferują głębokie zbiorniki wodne, to tam są bardziej aktywne. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA