Najstraszniejsze horrory na świecie. Oto 10 najbardziej przerażających filmów wszech czasów

Najstraszniejsze horrory to pozycje wyłącznie do osób, które mają nerwy ze stali. Choć co roku pojawia się mnóstwo nowych dreszczowców, to tylko część z nich trafia do grona tych najbardziej przerażających. Jeśli planujesz spędzić Halloween przed telewizorem, to mamy dla ciebie listę najstraszniejszych filmów wszech czasów.

Halloween staje się coraz popularniejsze w Polsce. Święto duchów przypada co roku dzień przed uroczystością Wszystkich Świętych, czyli 31 października. Wieczorem tego dnia można spotkać na ulicach dzieci przebrane za bohaterów z bajek, potwory czy duchy. Kiedy najmłodsi starają się uzbierać pełne koszyki słodyczy, dorośli często wolą zasiąść przed telewizorem, aby poczuć dreszczyk emocji. Jeśli uwielbiasz horrory i zastanawiasz się, które z nich są najstraszniejszymi filmami wszech czasów, to mamy dla ciebie listę dreszczowców, które musi znać każdy fan horrorów. 

Zainteresował Cię ten temat? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Absurdalne horrory, które chcielibyście obejrzeć nie po to, żeby się bać. "Te owce są żądne krwi"

Horrory na Halloween. Te filmy sprawią, że samotna wyprawa do kuchni będzie cię przerażać 

Co jakiś czas pojawiają się nowe rankingi najstraszniejszych filmów. Publikują je zarówno portale jak i magazyny. My postanowiliśmy przedstawić wam listę 10 najstraszniejszych filmów według serwisu internetowego Rotten Tomatoes.

Na 10. pozycji uplasował się horror, który kilka lat temu wbijał w fotele kinomaniaków. "It" z 2017 roku to ekranizacji kultowej książki Stephena Kinga pod tym samym tytułem. Na dziewiątym miejscu znalazł się "Naznaczony" z 2010 roku, który z miejsca podbił serca fanów horrorów. Przed nim pojawiły się film "Sinister" (2012) - miejsce ósme oraz "Halloween" (1978) - na siódmym miejscu. Szósta pozycja należy do japońsko-amerykańskiej produkcji "The Ring" (2002). 

Najstraszniejszy horror na świecie. Top pięć filmów, które mrożą krew w żyłach

Miejsce piąte w rankingu Rotten Tomatoes zajął obraz z 1974 roku - "Teksańska masakra piłą mechaniczną". Czwarta pozycja przypadła "Lśnieniu" (1980) wyreżyserowanemu przez jednego z najbardziej uznanych reżyserów - Stanleya Kubricka. Jest to zarazem druga ekranizacja powieści Kinga w tym zestawieniu. Ostatnie miejsce na podium zajmuje dreszczowiec "Obecność" z 2013 roku. Natomiast drugim najstraszniejszym filmem wszech czasów okazało się "Dziedzictwo. Hereditary" (2018). A jaki horror jest najstraszniejszy na świecie?

Zapewne większość fanów kina grozy widziało go nie raz i nie dwa. Jest nim oczywiście "Egzorcysta" z 1973 roku. Historia opętanej dziewczynki niezmiernie od kilkudziesięciu lat przeraża kolejne pokolenia widzów. I choć od premiery dreszczowca powstało niezliczenie wiele filmów grozy, to ten obraz od lat zajmuje pierwsze miejsca w rankingach najbardziej przerażających horrorów. Każdy, kto go widział, nie ma wątpliwości, dlaczego tak jest. Jeśli seans najstraszniejszego horroru wszech czasów jeszcze przed tobą, to radzimy zasiąść przed ekran telewizora w gronie przyjaciół lub rodziny. Samotny seans może nie być najlepszym pomysłem, szczególnie w Halloween

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.