Filmy z Angeliną Jolie zna prawie każdy. Sprawdź, które produkcje koniecznie musisz obejrzeć

Filmy z Angeliną Jolie cieszą się ogromną popularnością wśród widzów na całym świecie. Aktorka bezapelacyjnie uznawana jest za ikonę kina, a jej kariera rozwijała się w oszałamiającym tempie. Na swoim koncie ma mnóstwo wyjątkowych i niezapomnianych ról, dzięki którym w branży filmowej nie można przejść obojętnie obok jej nazwiska.

Angelina Jolie — filmy uznawane za najlepsze z udziałem aktorki

Angelina Jolie i filmy, w których grała, znane są niemal w każdym zakątku świata. W każdym z nich gwiazda wykazywała się ogromnym talentem aktorskim. Choć Angelina Jolie ma na swoim koncie bardzo wiele wspaniałych i wyjątkowych ról, są produkcje, o których koniecznie trzeba wspomnieć i warto je obejrzeć. Oto lista największych filmowych hitów, w których pojawiła się Angelina Jolie.

  • "Przerwana lekcja muzyki" - reż. James Mangold (1991) – mimo młodego wieku Angelina Jolie wykazała się w tej produkcji niesamowitym talentem. Aktorka wcielała się w postać Lisy Rowe – socjopatki umieszczonej w zakładzie psychiatrycznym. Trzeba przyznać, że była to dość trudna i wyczerpująca rola. Jej talent i ciężka praca zostały jednak docenione i Angelina Jolie otrzymała w 2000 roku Oscara w kategorii aktorka drugoplanowa oraz uhonorowana została Złotym Globem i Critics Choice.
  • "Lara Croft: Tomb Rider" – reż. Simon West (2001) – film, który znany jest na całym świecie. To dzięki tej produkcji aktorka zyskała sławę na skalę międzynarodową. Popularna gra komputerowa zamieniła się w legendarny film, który stał się ogromnym hitem. 
  • "Czarownica" – reż. Robert Stromberg (2014) – Angelina Jolie jako główna bohaterka wykazała się wielkim talentem. Postać czarownicy, w którą wcielała się aktorka, uznana została za jedną z najbardziej magnetyzujących postaci w historii Disneya. W 2019 roku aktorka ponownie podbiła serca widzów jako Diabolina w filmie "Czarownica 2".
Zobacz wideo Dzieci tak bardzo bały się zagrać z ucharakteryzowaną Angeliną Jolie, że zatrudniono jej córkę
  • "Nad morzem" – reż. Angelina Jolie (2015) – film wyreżyserowany przez Angelinę Jolie, a u jej boku można w nim zobaczyć Brada Pitta. Akcja toczy się we Francji lat 70. XX wieku, a klimat filmu całkowicie różni się od innych, w których grała Angelina Jolie. 
  • "Kolekcjoner kości" – reż. Philip Noyce (1999) – fabuła filmu opiera się na książce Jeffery'ego Deavera, która opowiada o detektywie dotkniętym paraliżem. Mimo to policja prosi go o pomoc w rozwiązaniu sprawy dotyczącej seryjnego mordercy. Angelina Jolie wciela się tam w postać młodej policjantki Amelii Donaghy, a wraz z nią na ekranie możemy także oglądać Denzela Washingtona.
  • "Oszukana" – reż. Clint Eastwood (2008) – produkcja oparta na faktach. W pierwszej dekadzie XX wieku została uznana za jeden z najbardziej intrygujących hitów kinowych.
  • "Salt" – reż. Philip Noyce (2010) – po raz kolejny Angelina Jolie otrzymała od Philipa Noyce'a główną rolę co świadczy o tym, że reżyser docenił talent aktorki. W filmie wciela się ona w postać rosyjskiego szpiega, który przenika w struktury służb w USA do CIA. Niestety zostaje ona zdemaskowana i musi ukrywać się przed policją. 

Angelina Jolie – kim jest i jak rozwijała się jej kariera?

Angelina Jolie urodziła się 4 czerwca 1975 roku w Los Angeles. Już od najmłodszych lat miała do czynienia z aktorstwem, ponieważ jej matką była aktorka Marcheline Bertrand, a ojcem jest znany aktor Jon Voight. Na ekranie pojawiła się w wieku zaledwie siedmiu lat w filmie "Szukając wyjścia" gdzie zagrała u boku ojca. Niespełna 4 lata później, w wieku 11 lat rozpoczęła naukę aktorstwa w elitarnej szkole Lee Strasberg Theater Institute. Dzieciństwo aktorki nie było do końca różowe. Jej rodzice rozwiedli się, a ona sama odrzuciła nazwisko ojca i przez długi czas nie utrzymywała z nim kontaktu. Kiedy skończyła 16 lat, rozpoczęła pracę modelki i występowała w wielu wideoklipach. Swoją pierwszą dorosłą rolę otrzymała w 1993 roku w filmie "Cyborg 2: Szklany cień". Popularność przyniósł jej jednak kolejny film, w którym wystąpiła u boku swojego przyszłego męża Johnnego Lee Millera – "Hakerzy". Aktorka ma na swoim koncie bardzo wiele ról filmowych, a prywatnie ma za sobą 3 małżeństwa. Ostatnie – z Bradem Pittem zakończyło się po 5 latach w 2019 roku. Para ma wspólnie troje dzieci. Aktualnie aktorka z wielkim zaangażowaniem wspiera wszelakie akcje charytatywne na rzecz najbiedniejszych rejonów świata. 

Zobacz też: Polskie filmy - które z nich warto obejrzeć? Polecamy najlepsze tytuły

Więcej o: