Bill Gates dzieli się przepisem na człowieka sukcesu. Mówi o dwóch bardzo ważnych sztuczkach

Większość osób zgadza się, że Bill Gates jest świetnym przykładem jeśli chodzi o człowieka sukcesu. Mimo swojej fortuny miliarder nigdy nie przestawał jednak stosować sztuczek, które pozwoliły mu wejść na szczyt. Wszystko kręci się bowiem wokół odpowiedniego zarządzania czasem.

Rozmawiając o ludziach, którym naprawdę powiodło się w życiu, często myśli odpływają w stronę celebrytów czy znanych bizneswoman i biznesmenów. Jeśli chodzi o tych ostatnich, to ciężko będzie znaleźć osobę, która nie zna Billa Gatesa. Okazuje się, że ma on kilka sztuczek dotyczących zarządzania czasem. Podzielił się nimi z Chrisem Caposselą, dyrektorem marketingu Microsoftu.

Zobacz wideo Debiutanci, którzy zachwycili wszystkich [Popkultura Extra] Wybierz serwis

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zostać człowiekiem sukcesu? Bill Gates dzieli swój dzień pracy na segmenty

Chris Capossela, dyrektor marketingu Microsoft, przez wiele lat podróżował wraz ze swoim szefem Billem Gatesem. Dzięki temu mógł się dokładnie przyjrzeć wszystkim przyzwyczajeniom miliardera. Jak powiedział w rozmowie z CNBC, w szczególności uwagę zwrócił na jego produktywny styl życia i sposób prowadzenia biznesu. Według niego,Gates nic nie pozostawia przypadkowi i działa zgodnie z technikami zarządzania czasem. Jak sam powiedział:

Bill Gates jest w tym niesamowity. Techniki zarządzania czasem, których się od niego nauczyłem, pozwoliły mi osiągnąć równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Stosuje je większość ludzi sukcesu

Gates już wcześniej przyznawał się, że czuje potrzebę wypełniania każdej minuty dnia pracą. Aby mieć pewność, że jego czas będzie zgodny z celami, miliarder zdecydował się podzielić dostępne godziny pracy na cztery segmenty, poświęcając każdemu z nich 25 procent swojego harmonogramu. Jeśli jego harmonogram wypadł z równowagi, upewnił się, że został dostosowany. Z tej sztuczki korzystał również sam Copssela.

Przepis na sukces Billa Gatesa. Planowanie dni, tygodni czy miesięcy jest stratą czasu

Od wielu lat słyszy się o tym, że umiejętność zarządzania czasem jest jednym z największych sekretów ludzi sukcesu. Bill Gates jest zdania, że planowanie tygodnia czy miesiąca to nic więcej niż marnowanie czasu. Znacznie bardziej woli poświęcić czas na stworzenie rocznego harmonogramu, co jest drugą wykorzystywaną przez niego techniką zarządzania czasem. Chris Capossela opowiadał, jak obserwował swojego szefa, kiedy mniej więcej na początku roku podatkowego Microsoftu, planuje swój czas na kolejne 365 dni. Jak mówił:

Nie musisz mieć projektu na następne 12 miesięcy, aby ta taktyka zadziałała, ale pomocne jest posiadanie przybliżonego zarysu rocznych celów, ważnych dat, wakacji i innych ważnych wydarzeń. Musimy zadać sobie pytanie: 'Jak chcę spędzić kolejny rok mojego życia?'

Dzięki planowaniu z takim wyprzedzeniem łatwiej będzie nam rozłożyć cele na mniejsze, zarządzać zadaniami, zwiększyć produktywność i zachować równowagę pomiędzy pracą a domem. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA