Te koty uwielbiają dzieci. Poczochrane futerko i hałasy nie są im straszne. To pupile idealne dla rodzin

Jaki kot do domu, w który mieszkają dzieci? Wbrew pozorom nie wszystkie mruczki będą sprawdzać się jako zwierzątko dla naszych pociech. Na szczęście kilka ras jest wprost stworzonych do tego, aby spędzać czas z najmłodszymi członkami rodziny. Te pupile kochają dzieci.

Koty to kapryśne zwierzęta. Niektóre z nich nie przepadają za nadmierną ilością głasków, jeśli już to tylko w wyznaczonych miejscach. Co więcej, część mruczków najzwyczajniej w świecie nie przepada za dziećmi, które hałasują i potrafią nieźle potargać kocie futerko, a także nerwy. Nie znaczy to jednak, że miłośnicy kotów, którzy mają dzieci, muszą zapomnieć o puchatym pupilu w domu. Poznaj rasy, które są wprost stworzone do życia w rodzinie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Koty lubią rozrabiać. A małe koty? Jest tylko gorzej

Ragdoll - najbardziej przyjacielskie koty pokochają czas spędzony z dziećmi. Te pupile uwielbiają zabawę

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem lub przygarnięciem kota, a masz w domu dzieci, powinieneś widzieć, jakie rasy sprawdzą się najlepiej. Mruczek idealny dla rodzin musi przede wszystkim odznaczać się dużą cierpliwością, łagodnością oraz być towarzyskim. Kluczowe jest również to, aby dobrze znosił hałas i nie reagował agresją. W związku z tym kotem, który sprawdzi się jako zwierzątko dla dziecka, będzie uroczy i piękny ragdoll. Jego puszyste i gęste futerko, a także niebieskie oczy zachwycają miłośników kotów od lat. Oprócz wyjątkowej urody cechuje się cierpliwością, towarzyskością, a do tego jest skory do zabawy i niezwykle łagodny. A jaki inny puszek przypadnie do gustu twoim pociechom? 

Maine coon i kot brytyjski - najspokojniejsze rasy kotów. Te mruczki pozwalają wejść sobie na głowę

Nie mniej puchatym pupilem, którego pokochają dzieci, jest maine coon. To rodzinny mruczek, który uwielbia spędzać czas z bliskimi i szybko się przywiązuje. Charakteryzuje się łagodnym charakterem, dużą inteligencją, a także żywiołowością i chęcią do zabawy. Bez wątpienia będzie się czuł doskonale, kiedy dzieciaki będą organizować mu polowania na pluszowe myszki czy rzucać mu piłeczki. Natomiast kot brytyjski to prawdziwy pieszczoch. Uwielbia głaskanie i lubi kontakt z dziećmi, a do tego jest niezwykle cierpliwy. Podobnie jak wymienione wyżej mruczki jest towarzyskie i przywiązuje się do rodziny, jednak nie jest natrętny. Jedne co może zasmucić twoje pociechy to fakt, że koty brytyjskie nie przepadają za noszeniem ich na rękach. Wspaniałymi kompanami dla dzieci są także:

  • kot birmański,
  • rex kornwalijski,
  • kot syberyjski,
  • cornish rex,
  • kot burmski.
Więcej o:
Copyright © Agora SA