Zostało nominowane do Młodzieżowego Słowa Roku, ale nikt nie wie, o co chodzi. Delulu to filozofia życia

Wśród nominowanych do tytułu Młodzieżowego Słowa Roku znalazło się określenie delulu. Co ono tak naprawdę oznacza? Według wielu jest w tym głębszy sens, ponieważ właśnie w ten sposób chcą żyć ludzie z pokolenia Z. Jak wygląda ich filozofia życia? Po prostu trzeba być delulu.

Określenie delulu stało się już wręcz wiralem, który pochłania coraz więcej użytkowników TikToka - szczególnie tych najmłodszych. To właśnie generacja Z twierdzi, że racjonalność nie jest dla ludzi, a "bycie delulu" to przepis na prawdziwy sukces. Co to właściwie oznacza? Jeśli jesteś delulu, to nie jesteś boomerem. 

Zobacz wideo Klaudia Halejcio o młodych ludziach. "Łatwo zmieniają partnerów"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Generacja Z chce być delulu. Kandydat do Młodzieżowego Słowa Roku przejął internet oraz umysły 

Określenie delulu pochodzi od angielskiego słowa "delusional", co w dosłownym tłumaczeniu oznacza "urojenia". Czy naprawdę młodzi ludzie chcą się określać, jako osoby cierpiące na urojenia? Tutaj chodzi o coś więcej. Choć pierwotnie ten termin oznaczał kogoś, kto jest ogarnięty obsesją, dziś ma nieco inny sens. Dla pokolenia Z bycie delulu świadczy o pewnego rodzaju oderwaniu do rzeczywistości i życiu w tzw. bańce urojeń, co wcale nie jest odbierane negatywnie. Ale do sedna. Ktoś się do ciebie uśmiechnął? Zapewne jest w tobie zakochany, a w tle słychać już śmiech waszych dzieci. Twoje aplikacja o pracę zaczęła być rozpatrywana? Z pewnością firma szykuje już najlepsze stanowisko, a żaden inny kandydat nie ma z tobą szans. Tak właśnie wygląda dzisiejszy świat delulu. Jak zauważa redaktor Well, widać tutaj ogromny związek pomiędzy delulu a teorią przyciągania i sprowadzaniem sukcesu własnymi myślami. Generacja Z nie ma zamiaru czekać, chce czerpać z życia to, co najlepsze, zanim to tak naprawdę dostanie się w ich ręce. Czy jest w tym coś złego? Jak mawia klasyk, "niech każdy żyje, jak chce i potrafi". Albo ten ze Shreka, "z dwojga złego, lepiej w tę stronę". 

Delulu to nie słowo, lecz życiowa filozofia. Jeśli myślisz, że tak jest, to tak właśnie jest

Od pozytywnego myślenia bycie delulu odróżnia to, że tutaj nie ma miejsca na wątpliwości. Wiara we własne przeczucie jest naprawdę mocna, a realistyczne myślenie to oznaka słabości. Zdaniem wielu rozsądek przynosi same negatywne doznania, a pozbycie się go to pierwszy i najważniejszy krok do sukcesu - dosłownie na każdej płaszczyźnie życia. Czy delulu daje także pieniądze? Zwolennicy tej teorii nie mają najmniejszych wątpliwości. Wystarczy "wiedzieć", że będziemy bogaci, a tak właśnie się stanie. Po prostu w delulu chodzi o to, aby samemu być czegoś pewnym, wtedy nasze myśli staną się także naszą rzeczywistością. 

Musisz myśleć, że (...) wszyscy mają na twoim punkcie obsesję. Jeśli myślisz, że mają obsesję na twoim punkcie, to tak jest

- tłumaczy jedna z tiktokerek, cytowana przez Well. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA