Te miasta kochają święta. Stoją w nich najpiękniejsze choinki. Ich widok zapiera dech w piersiach

Miejska choinka to miłe urozmaicenie czasu oczekiwania na święta. Przyjemnie jest spojrzeć na jej ozdoby w drodze do lub z pracy. Niektóre miasta temat świątecznego klimatu traktują jednak bardzo poważnie, co odzwierciedlają ich imponujące i niepowtarzalne drzewka bożonarodzeniowe.

Jednym z najważniejszych elementów Bożego Narodzenia, który w zasadzie odpowiada za cały świąteczny klimat, jest choinka. Błyszczące światełka i kolorowe ozdoby przykuwają wzrok dorosłych, dzieci i często czworonożnych pupili. Trudno jednak w warunkach domowych osiągnąć takie efekty, jakie robią niektóre choinki miejskie. Portal wanderlust.co.uk podjął się zadania wyłonienia ośmiu najpiękniejszych z nich.

Zobacz wideo Świąteczne bombki na choinkę. Jak wykonać je w domu?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Najpiękniejsze choinki świata: Top 8. Świąteczny klimat tych miejsc nie ma sobie równych

Jako pierwsza w zestawieniu została wymieniona choinka w Wilnie. Litewska dekoracja od lat uznawana jest za jedną z najpiękniejszych. Co ciekawe, jej motyw przewodni zmienia się co roku. Kolejna pozycja to choinka w Rio Di Janeiro w Brazylii, która wyróżnia się tym, że unosi się na wodzie. W 2007 roku trafiła nawet do Księgi Rekordów Guinessa jako najwyższa pływająca choinka (84,73 m). Pod względem wysokości wyróżnia się również dekoracja na zboczach Monte Ingino we Włoszech. Ma ona aż 750 m wysokości i 450 m, a składa się wyłącznie z 300 lampek, więc jest to choinka dwuwymiarowa. Nieco mniejsze jest drzewko świąteczne w Strasburgu we Francji, choć 30 m wysokości i 7 km światełek też robi wrażenie. Kolejna pozycja to londyńska choinka w Covent Garden, która wybierana jest z tej samej farmy, z której korzysta rodzina królewska.

Najbardziej nietypową choinką w top 8 jest ta w Taipei w Tajwanie w bardzo nowoczesnym wydaniu, które nie uwzględnia nawet drzewka. Lizbona w Portugalii pozostaje jednak wierniejsza tradycji, mimo że jest to sztuczna choinka. Oczywiście w zestawieniu nie mogło zabraknąć propozycji z Niemiec, przy czym wyróżniona została choinka z Dortmund. Mimo to najbardziej rozpoznawalna ze wszystkich dekoracji jest prawdopodobnie choinka w Nowym Jorku.

Rockefeller Christmas Tree 2023. Nowojorska choinka zachwyca mieszkańców, turystów, a także widzów

Jak donosi Travel and Leisure, tegoroczna choinka przy Rockefeller Centre na Manhattanie to świerk norweski o wysokości około 25 m, który waży prawie 12 ton. Zdobi go 50 tys. różnobarwnych światełek LED oraz gwiazda Swarovskiego o wysokości 2,7 m, którą pokrywają 3 mln kryształków. Sam czubek waży też dodatkowe pół tony. Nowojorskie drzewko co roku przyciąga tłumy jeszcze zanim ozdoby zostaną zapalone. W 2023 roku nastąpiło to 29 listopada, choinka będzie zdobić miasto do 13 stycznia 2024 roku. Ten kultowy obiekt często można też podziwiać w różnych filmowych produkcjach, w tym w drugiej odsłonie przygód Kevina McCallistera - "Kevin sam w Nowym Jorku".

Więcej o:
Copyright © Agora SA