Picasso nazwał córkę "gołębicą". W Polsce do niedawna nosiło to imię niewiele ponad 100 kobiet

Rzadkie polskie imiona żeńskie to doskonała alternatywa dla rodziców, którzy nie są zainteresowani podążaniem za trendami i nie chcą stawiać na popularne, pospolite wybory. Doskonałą inspiracją może być córka słynnego malarza. Jej imię do niedawna nosiła zaledwie garstka kobiet.

Rodzice, którzy zastanawiają się nad imieniem dla swojego przyszłego dziecka, często szukają inspiracji wśród sławnych osób. Z roku na rok rośnie popularność naprawdę oryginalnych, niekiedy zagranicznych wyborów, dzięki którym maluch z pewnością będzie się wyróżniać. Dla dziewczynki ciekawą opcją będzie imię córki wybitnego malarza Pabla Picassa.

Zobacz wideo Nowo narodzony syn Wiśniewskiego na drugie ma żeńskie imię. Będą przykrości w szkole?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Imię dla dziewczynki: Zainspiruj się córką Pabla Picassa. Nosiło je do niedawna 100 kobiet

Mało kto wie o tym, że popularna francusko-hiszpańska projektantka mody jest córką genialnego malarza Pabla Picassa oraz artystki Françoise Gilot. Mowa o Palomie Picasso, znanej z własnej linii perfum oraz kreacji wieczorowych, a także współpracy przy tworzeniu biżuterii Tiffany & Co. Kobieta urodziła się w 1949 roku, ale działa w branży do teraz, inspirując wiele młodych fanek. Poza jej imponującą karierą interesujące jest także jej niespotykane, oryginalne imię. Pochodzi ono z Półwyspu Iberyjskiego i oznacza "gołębicę". Pięknie, prawda? Nic dziwnego, że znalazło się trochę rodziców, którzy postanowili nazwać tak swoje córki. Wciąż jednak nie jest ono powszechne. W Polsce do 2019 roku nosiło je raptem 113 kobiet. Najbardziej popularne jest w Chile, choć na całym świecie wcale nie spotkamy go zbyt często. Być może pora, by to zmienić. Nie dość, że brzmi orientalnie, a zarazem romantycznie, to jeszcze ma interesujące znaczenie, które z pewnością przekona niejednego rodzica.

Imię dla dziecka może być egzotyczne. Zobacz, co oznacza imię Paloma i jakie ma cechy

Imię dla dziewczynki najczęściej wybieramy, patrząc na naszą rodzinę i znajomych. Stawiamy na osoby, które lubimy i będzie nam dobrze się kojarzyć. Warto czasem jednak nadać świeżości w rodzinie i zdecydować się na zupełnie nowe, wcześniej nieużywane imię. Poza Palomą Picasso, inną znaną kobietą o tym imieniu jest Paloma Faith - brytyjska wokalistka i autorka tekstów. Jak sugerują niektóre źródła, panie je noszące są stworzone do sukcesu. Księga imion mówi również, że kobiety obdarzone tym imieniem cechuje łagodność, czasem zakrawająca na naiwność. Mają również wielkie, ale niekiedy "gołębie" serce. Mimo tego, że zdarza im się nie wierzyć w siebie, to wszystko, czego się podejmą "zamienia się w złoto". Mają bowiem ogromny zapał do pracy i nie brakuje im determinacji w dążeniu do celu. Pomimo niemałej oryginalności w kalendarzu polskim Paloma obchodzi imieniny aż dwa razy w roku: 24 lipca oraz 19 września.

Więcej o:
Copyright © Agora SA