Te świąteczne rekordy Guinnessa zaskakują. Największa choinka stworzona z ludzi to dopiero początek

Księga rekordów Guinnessa zawiera najróżniejsze ludzkie osiągnięcia. Niektóre z nich są wręcz oczekiwane, inne nieco bardziej nietypowe. W obu grupach nie brakuje tych, związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Przedstawiamy zatem dziwne rekordy świata, które doskonale oddają świątecznego ducha.

Większość z nas w grudniu jest skupiona głównie na przedświątecznych przygotowaniach. Nie brakuje jednak osób, które postanowiły wykorzystać tę okazję do zapisania się w historii. Zanim przejdziemy do konkretów, warto zaznaczyć, że Księga rekordów Guinnessa jest aktualizowana codziennie i nie wszystkie wyniki pojawiają się od razu online. Niewykluczone więc, że któreś z poniższych dokonań zostało pobite w tym roku.

Zobacz wideo Prezent w nietypowym kształcie? Nie ma obaw! Tymi sposobami możesz zapakować wszystko

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Najciekawsze rekordy Guinnessa związane z Bożym Narodzeniem. To nietypowe, ale imponujące dokonania

Zestawienie zaczynamy od rekordów związanych z samym drzewkiem bożonarodzeniowym. Na uwagę na pewno zasługuje tu największa choinka stworzona z ludzi. Składała się ona z 4030 uczestników, a akcja została zorganizowana przez Misję Chengannur i Sobhana George. Rekord został pobity 19 grudnia 2015 roku w mieście Chengannur w Indiach.

 

Sam Homewood z Wielkiej Brytanii wybrał bardziej tradycyjne podeście, ale postawił na tempo. Najszybsze udekorowanie drzewka bożonarodzeniowego trwało zaledwie 34,53 sekundy. Ten niezwykły wyczyn został uwieczniony 12 listopada 2018 roku w Bedgbury w Wielkiej Brytanii na planie programu dla dzieci "Scrambled!", który nadaje stacja CITV.

Oczywiście ubranie choinki byłoby niemożliwe bez wcześniejszego pozyskania drzewka. Najwięcej choinek ściętych w ciągu dwóch minut to 27 sztuk, a dokonała tego Erin Lavoie z USA podczas wydarzenia Księgi Rekordów Guinnessa, "Die Größte Weltrekorde" w Niemczech 19 grudnia 2008 roku.

Świąteczne rekordy Guinnessa. Tak świętuje się Boże Narodzenie z rozmachem

Wśród świątecznych rekordów nie mogło zabraknąć gigantycznych ozdób. Największa bombka bożonarodzeniowa miała średnicę 4,68 metrów i ważyła aż 1100 kilogramów. Została wykonana w The Dubai Mall w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Rekord zarejestrowano 19 grudnia 2018 roku. Z kolei największa bożonarodzeniowa śnieżynka miała 3196 metrów i została wykonana przez Universal Studios Japan w Japonii 28 października 2019 roku. Co ciekawe, ozdoba została umieszczona na szczycie drzewka tej samej firmy, które również trafiło do Księgi rekordów Guinnessa 8 listopada 2022 roku w kategorii największej liczby światełek na sztucznej choince (612 tysięcy sztuk).

Zestawienie kończymy na słodko. Najwyższy czekoladowy mikołaj miał aż pięć metrów wysokości i powstał w centrum handlowym Mirabello w Cantù we Włoszech 11 grudnia 2011 roku. Niestety nie zawierał żadnego wypełnienia, ale taka ilość czekolady powinna i tak usatysfakcjonować każdego łasucha. Wszystkie przytoczone rekordy, a także wiele innych, znajdziemy na oficjalnej stronie Księgi rekordów Guinnessa.

Więcej o:
Copyright © Agora SA