Te liczby w losowaniu Lotto padają najczęściej. Sprawdź je przed następnym losowaniem

Wiele osób posiada swoje "szczęśliwe liczby", które często typują podczas wysyłania kuponów Lotto. Inni z kolei stawiają na te, które są losowane najczęściej. Choć nic nie może dać nam stuprocentowej gwarancji wygranej, warto sprawić je przed wypełnieniem kolejnego losu.

Szanse na wygranie w Lotto są naprawdę niewielkie, a mimo to wiele osób wciąż próbuje wysyłać losy i liczy na zwycięstwo. W końcu co jakiś czas widzimy, że co rusz dołączają nowi ludzie do grona szczęśliwców. Warto z ciekawości sprawdzić liczby, które w losowaniach padają najczęściej. Być może przybliżą nas do upragnionych milionów.

Zobacz wideo Celebrycka impreza, a wśród tłumu gwiazd "Pan Lotto". Ryszard Rembiszewski: Sam wygrałem w Dużym Lotku tylko...

Sukces Lotto zadziwia od lat. Takie sprytne sposoby mają zdobywcy głównej nagrody

Lotto istnieje na rynku od 1957 roku, a jego popularność wcale nie słabnie. Gra cieszy się ogromnym zainteresowaniem i mimo swojej losowości wciąż bierze w niej udział spora liczba osób. Jej zasady są banalnie proste i polegają na wybraniu sześciu dowolnych liczb od 1 do 49 oraz wysłaniu skreślonego kuponu w lokalu lub przez internet. Choć prawdopodobieństwo trafienia "szóstki" jest nikłe, to wiele osób starało się przybliżyć do wygranej na różne sposoby. Powstały nawet metody, dzięki którym typowanie liczb ma przynieść sukces. Są również osoby, które wybierają niekoniecznie lubiane przez siebie liczby, ale te, które padają w losowaniach najczęściej. Dzięki statystykom możemy łatwo ustalić, które z nich zostały trafione największą ilość razy i przyczyniły się do wygranej głównej nagrody.

Najczęściej losowane liczby w Lotto: nawet ponad 900 razy. Unikaj jednak tych najrzadszych

Analizując statystyki od pierwszego losowania, czyli 27 stycznia 1957 roku, aż do ostatniego, które miało 30 stycznia 2024 roku, możemy ustalić najczęściej wypadające liczby. Przez ten czas odbyło się 6993 losowań Lotto. Najwięcej razy wśród wygranych pojawiała się 17 (aż 920 losowań). Zaraz po niej uplasowała się 34 (z częstotliwością 909 razy). Na trzecim miejscu wypadła liczba 21 (aż 908 razy). Pozostałe trzy to 27 (906 razy), 38 (902 razy) oraz 24 (901 razy). Jak widzimy, nie pojawiła się żadna poniżej pierwszej dziesiątki. Wiedząc, które są trafiane najczęściej, warto przy okazji zobaczyć też te najrzadsze. Najmniej razy wygrały liczby: 49, 44, 47, 12, 48 i 43. Co oczywiście nie znaczy, że nie mogą przyczynić się akurat do naszej wygranej. Lotto jest bowiem totalnie losowe a prawdopodobieństwo trafienia"szóstki" w wynosi zaledwie 1 do 13 983 816. Oznacza to tym samym, że istnieje prawie 14 milionów możliwych kombinacji. Jeśli chcielibyśmy postawić każdy możliwy układ, zapłacilibyśmy prawie 42 miliony złotych, a główna nagroda często jest znacznie niższa. Choć istnieją osoby, które uważają, że "rozgryzły" algorytm, w rzeczywistości nie ma nawet takiej opcji. Nasza wygrana zależy tylko i wyłącznie od losu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.