Polacy to mistrzowie w pączkowych rekordach Guinnessa. "Rozwaliliśmy" system w kilku konkurencjach

Tłusty czwartek 2024 w końcu nadszedł. Jest to dzień, na który duża część osób czeka przez cały rok. Dziś bez wyrzutów sumienia możemy zajadać się słodkimi przekąskami. W związku z tym znaleźliśmy garść pączkowych rekordów. Duża część znajduje się obecnie w rękach Polaków.

Tłusty czwartek to dla wielu jeden z najlepszych dni w roku. Niektórzy z wyczekiwaniem czekali, by zatopić swoje zęby w pączkach, faworkach czy innych słodkościach. Teraz, kiedy ten pyszny dzień w końcu nadszedł, znaleźliśmy garść pączkowych rekordów. Może komuś uda się je dziś pobić?

Zobacz wideo Test najdroższych pączków w Warszawie. "Tak wygląda ponad 120 złotych"

Tłusty czwartek 2024. Pączkowe ciekawostki umilą zajadanie się przysmakami

Kto nie lubi zjeść dobrego pączka? Te pyszności często są obiektem najróżniejszych konkursów i zawodów. Co więcej, znaleźć można niejeden rekord z nimi w roli głównej. Najbardziej znane są oczywiście rekordy Guinnessa. W nich znajdziemy na przykład rekord w największej ilości zjedzonych pączków w ciągu określonego czasu - przypadł Polakowi Sławomirowi Smerce. W 2017 roku ustanowił rekord w tej kategorii, zjadając aż 16 pączków w ciągu 3 minut podczas konkursu w Poznaniu. Polska trzyma również inny pączkowy rekord. W 2018 roku nasza rodzima cukiernia znalazła się na szczycie, piekąc najdłuższy pączek świata. Miał on dokładnie 3,71 metra. Natomiast największy pączek świata ważył 393,72 kilogramy, miał średnicę 1,83 metra i 0,5 metra grubości. Powstał w 2004 roku, kiedy to wystawiony został na stanowych targach w Nowym Jorku. Do jego wypieku stworzono specjalne urządzenie, a transportowano za pomocą małego dźwigu.

Ile można zjeść pączków w ciągu kilku minut? Rekord należy do Polaka

Jeśli chodzi o jedzenie pączków, to rekord świata znów wpadł w ręce Polaka. Podczas oficjalnego konkursu organizowanego w Stanach Zjednoczonych Mateusz "Sójka" Rychter zjadł 22 pączki w przeciągu zaledwie pięciu minut. Ten rekord padł w lutym 2020 podczas Mistrzostw Świata w Jedzeniu Pączków (The World "Paczki" Eating Championship) w Hamtramck, Michigan. "Sójka" był wówczas jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w tej niecodziennej konkurencji. Warto zaznaczyć, że jego rekord został uznany w oficjalnym konkursie organizowanym przez Major League Eating (MLE). Inną ciekawostką dotyczącą jedzenia pączka może być rekord ustanowiony w kategorii najszybszy czas zjedzenia pączka z dżemem bez rąk i bez oblizywania warg. W obecnej chwili należy on do Philipa Josepha Santoro, który zmieścił się w 11,41 sekundy. Santoro pobił go 17 kwietnia 2014 roku w San Francisco.

Więcej o:
Copyright © Agora SA