Żaden przemytnik nie umknie przed tą pogromczynią. Na służbie suczki Loli przestępcy drżą

Psy pracujące w służbach nie są niczym zaskakującym. Zazwyczaj jednak są to zwierzaki dużych ras. Małe psiaki jednak również mają swoje specjalne umiejętności. Dowodem na to może być Lola - funkcjonariuszka pomorskiego oddziały KAS. Udało się jej wyniuchać niebezpieczne substancje.

Psy pracujące nie są żadną nowością. Zazwyczaj jednak myśląc o nich wyobrażamy sobie policyjne dobermany czy owczarki niemieckie. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że z pracą w służbach świetnie poradzą sobie również mniejsze rasy. Lola jest tego idealnym przykładem Suczka jack russell terrier sprawdza się szczekająco w pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej.

Zobacz wideo Daria Zawiałow marzy o własnym domu. "Werandę, może pieska, a nie jest to dla mnie takie oczywiste"

Przed jej nosem nic się nie ukryje. Funkcjonariusz Lola melduje się na służbie

Psie nosy są niezwykle czułe i mamy na to masę przykładów. Jednym z nich może być psiak, który wyczuł, że coś jest nie tak z jego ciężarną właścicielką, o czym pisaliśmy w jednym z naszych artykułów. Ich nosy wychwycą wszystko. Ciekawostką jest, że teriery są rasą idealną jeśli chodzi o wywąchiwanie niektórych substancji. Kiedy pochwycą trop, wiedzą, gdzie trzeba zacząć kopać. Taka sytuacja miała miejsce podczas wizyty w jednym z nielegalnych pomorskich kasyn z automatami. O akcji poinformował facebookowy profil służby w akcji. W opisie zdjęcia możemy przeczytać:

Przed wami K-9 "Lola"! Na zdjęciu stoi na jednym z kartonów, w którym było ponad 1 kg amfetaminy. Karton znajdował się wśród wielu innych leżących w nielegalnym kasynie z automatami.

Lola dała znać swojemu przewodnikowi, który jest funkcjonariuszem pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej, że w pudełkach znajdują się nielegalne substancje. Z posta dowiadujemy się, że zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu.

Lola jest następczynią innego zasłużonego psiaka. Edek ma na swoich koncie masę sukcesów

Lola weszła w miejsce Edka, który poszedł na emeryturę w lutym 2023 roku. Psiak służył w Krajowej Administracji Skarbowej aż 13 lat. W tym czasie udało mu się wykryć aż 25 ton narkotyków - jak informuje O2. Co więcej, Edkowi przypadł tytuł psiaka z najdłuższym stażem w KAS. Większość przechodzi bowiem na emeryturę już po 10 latach pracy. Sukcesów Edka było całe mnóstwo. Jednym z nich było namierzenie aż 700 porcji amfetaminy i innych środków psychotropowych. W 2022 roku o Edku stało się głośno za sprawą wykrycia przez niego dużej ilości marihuany, amfetaminy, kokainy, haszyszu, tabletek ecstasy i innych substancji narkotycznych o wartości blisko pół miliona złotych. To właśnie ten zasłużony funkcjonariusz uczył Lole swojego fachu. Psiaki mieszkają u tej samej opiekunki, a Edek nauczył swoją następczynię między innymi posłuszeństwa oraz wielu innych potrzebnych na służbie umiejętności.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.