Hoduje własnego "smoka". Choć jest niewidomy, przyciąga tłumy. Pupil stał się gwiazdą internetu

Aleksiej Kashpersky zaczął opiekować się Tamerlanem już pięć lat temu. Smok, jak sam go nazywa, szybko zdobył ogromną popularność w internecie. Choć jest niewidomy, to jego kolor i rozmiary robią wrażenie. Zwierzę zostało prawdziwą gwiazdą, a Ukrainiec ma na swoim koncie wiele ciekawych współprac.

Tamerlan wygląda jak niewielki, pomarańczowy smok o długich pazurach i pokaźnym ogonie. Ma bystre, jasnoczerwone oczka, choć od urodzenia jest niewidomy. Pod opiekę Aleksieja trafił pięć lat temu. Od tamtej pory zdobył sporą popularność. Profil założony przez jego właściciela - pod nazwą "Dragon and me", czyli "Smok i ja" - śledzi na Instagramie już ponad 340 tysięcy osób. Na czym polega jego fenomen?

Zobacz wideo "Ród smoka" - rozszerzony zwiastun prequelu "Gry o tron"

Mężczyzna z Ukrainy hoduje własnego smoka. Tamerlan jest z nim już od kilku lat

Historia Aleksieja Kashpersky'ego i jego pupila Tamerlana z pewnością wzruszy wiele osób. 38-latek z Ukrainy dostał swojego smoka w prezencie pięć lat temu. Wtedy jeszcze nie wiedział, że to początek prawdziwej przyjaźni, ale też... sławy. Zwierzę, nazywane przez niego smokiem, to tak naprawdę wyjątkowy okaz legwana-albinosa. Pomarańczowa jaszczurka od urodzenia jest niewidoma i znacznie jaśniejsza niż inni przedstawiciele gatunku. Mimo to wciąż zachwyca pięknym umaszczeniem. Urodzony w Połtawie Aleksiej na co dzień mieszka z żoną w Stanach Zjednoczonych. Tam też opiekuje się legwanem i stara się zapewnić mu wszystko, co najlepsze. W pewnym momencie postanowił założyć Tamerlanowi konto na Instagramie i rejestrować życie ukochanego zwierzaka. Nie spodziewał się, że szybko zdobędzie taką popularność. Fani lubią przyglądać się, jak nietypowy legwan spędza czas. Najchętniej Tamerlan odpoczywa na kanapie, niekiedy słucha, jak jego pan gra na gitarze, a każdy dzień kończy relaksującą kąpielą. Trzeba przyznać, że żyje jak prawdziwy celebryta. Co więcej, udało mu się zdobyć kilka naprawdę interesujących współprac z luksusowymi markami.

 

Pomarańczowy smok stał się prawdziwą gwiazdą internetu. Podjąć współpracę z Louis Vuitton

Legwan albinos w krótkim czasie stał się prawdziwym influencerem. Jego właściciel zaczął nawet podejmować współprace z markami modowymi. Tamerlan wystąpił między innymi w kampanii reklamowej odzieży dziecięcej od Louis Vuitton. Co więcej, wziął udział w pokazach nowojorskiego tygodnia mody oraz pozował dla magazynu Vogue. Takiej sławy wiele osób może mu pozazdrościć, ale Aleksiej celuje znacznie wyżej. Jego marzeniem jest, by smok zagrał w filmie. Sam Khaspersky jest dyrektorem kreatywnym i zajmuje się tworzeniem efektów wizualnych w branży. Dotychczas stworzył już kilka manipulacji, na których legwan dorobił się skrzydeł i umiejętności ziania ogniem. Być może niebawem zobaczymy go w prawdziwej, pełnometrażowej produkcji. Z pewnością wielu obserwatorów na Instagramie chciałoby to obejrzeć. Poza wielkimi marzeniami, Ukrainiec zwyczajnie cieszy się, że może mieć takiego przyjaciela jak Tamerlan i niejednokrotnie podkreśla, że traktuje go jak pełnoprawnego członka rodziny.

Więcej o:
Copyright © Agora SA