Tylko 5 procent populacji odnajdzie kota w 13 sekund. Będziesz w stanie dorównać najlepszym?

Ta zagadka może sprawić, że twój mózg zwariuje. O co chodzi? Zadanie polega na odnalezieniu kota, który ukrył się wśród gołębi. Tylko niewielka grupa osób jest w stanie zrobić to w ciągu kilkunastu sekund. Chcesz dołączyć do tego grona? Sprawa nie jest wcale taka prosta.

Fanów różnego rodzaju łamigłówek wciąż przybywa. Niektóre z nich wymagają ponadprzeciętnej spostrzegawczości i tak też jest w tym przypadku. Według portalu Jagran Josh, zagadkę z gołębiami i kotem, w ciągu 13 sekund, jest w stanie rozwiązać zaledwie pięć proc. populacji. Będziesz w stanie dorównać najlepszym? Sprawdźmy to. 

Zobacz wideo "Kurozając i zagadka chomika ciemności" [ZWIASTUN]

Zagadka na spostrzegawczość: Kot ukrył się wśród gołębi. Spróbuj go odnaleźć 

Obrazek z gołębiami jest już pewnego rodzaju klasykiem, ponieważ zagadka ma swoje lata, a śmiałków, którzy się z nią zmierzyli, jest naprawdę sporo. Mimo tego wiele osób wciąż nie miało okazji wziąć udziału w tej zabawie i właśnie teraz jest ku temu okazja. Na zdjęciu znajdują się ustawione w rzędach ptaki, które wydają się niemalże identyczne - różnią się jedynie kolorami. Wśród nich został ukryty kot, którego należy znaleźć. Choć w teorii zadanie wydaje się banalnie proste, może przysporzyć niemałych problemów, a wszystko przez iluzję optyczną. Jest to zjawisko wizualne, które ma sprawić, że nasze zmysły w pewien sposób oszaleją, a mózg zostanie oszukany, przez co uczestnik zabawy prawdopodobnie pominie istotne szczegóły. Jeśli się nie skupimy, wszystkie zwierzęta zleją się w jedną całość, a wtedy odnalezienie czworonoga będzie praktycznie niemożliwe. Jak tego uniknąć? Aby podołać wyzwaniu, warto ze spokojem przeanalizować dokładnie każdy fragment obrazka. Należy jednak pamiętać, że czasu jest niewiele i właśnie dlatego to zadanie jest uznawane za dość trudne. Jesteś gotowy, by spróbować swoich sił? Twój czas rozpoczął się właśnie teraz - masz trzynaście sekund

Znajdź kota, który ukrył się wśród gołębi. Ma ten sam kolor, co ptaki 

Jeśli nie udało ci się znaleźć ukrytego czworonoga, możesz spróbować jeszcze raz. Tym razem mamy dla ciebie jeszcze jedną wskazówkę, która zdaniem "ekspertów", może znacznie ułatwić poszukiwania. Zanim rozpoczniesz drugie podejście, zamknij na chwilę oczy. Dzięki temu łatwiej będzie ci się skupić i prawdopodobnie z łatwością odnajdziesz naszą zgubę. Udało się? Kolejną podpowiedzią jest to, że kota należy szukać po prawej stronie obrazka. Ukrył się w czwartym rzędzie od dołu, pomiędzy dwoma ciemnymi gołębiami - kolor jego sierści jest identyczny, co upierzenie otaczających go ptaków. Czworonoga rozpoznać można jedynie po charakterystycznych uszach oraz tym, że nie posiada dzioba. 

 Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Lubisz zagadki na spostrzegawczość?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.