Najlepsi rozwiązują tę zagadkę w mniej niż 10 sekund. Czy uda ci się im dorównać? To nie takie proste

Łamigłówki od lat cieszą się niesłabnącą popularnością w sieci. Dorośli uwielbiają testować swoją pamięć i spostrzegawczość. Jeśli również chcesz się sprawdzić, spróbuj rozwiązać tę zagadkę. Niektórym udaje się to już w kilka sekund. Włącz stoper, nim usiądziesz do zadania.

Wszelkiego rodzaju łamigłówki i zagadki logiczne od pewnego czasu cieszą się niezwykłą popularnością w mediach społecznościowych. Trudno się temu dziwić, skoro ludzie od dawna lubią rozwiązywać sudoku, krzyżówki czy układać puzzle. Dzięki nim można sprawdzić swój mózg, a nawet pobawić się chwilę w detektywa. Co jednak ciekawe, każdy z nas potrzebuje innego czasu na rozwiązanie tej samej zagadki. Podczas gdy jednym przychodzi to z łatwością, inni muszą spędzić nad zadaniem nawet kilka godzin. 

Zobacz wideo Uczy matematyki na TikToku. "Uczniowie mówią mi, że w 60 sekund uczą się więcej niż przez 45 minut lekcji w szkole"

Podchwytliwe zagadki cieszą się ogromną popularnością. Czy znasz odpowiedź na to zadanie?

W internecie można znaleźć różne testy na inteligencję czy zbadanie poziomu IQ. Choć wiele z nich nie jest popartych badaniami ani nie gwarantuje, że poprawna odpowiedź da nam przepustkę do Mensy, zawsze warto spędzić chwilę czasu na solidnym treningu mózgu. Dzięki takim zagadkom logicznym można poćwiczyć m.in. pamięć i spostrzegawczość. Jeśli chcesz się sprawdzić, spróbuj rozwiązać poniższą zagadkę. Jakiś czas temu została opublikowana na stronie Jagran Josh, zajmującej się edukacją i karierą. Czy uda ci się znaleźć brakujący element? Zastanów się chwilę, który z poniższych czterech obrazków powinien znaleźć się w tej sekwencji. Nim przystąpisz do zadania, włącz stoper i sprawdź, ile czasu zajmie ci znalezienie poprawnej odpowiedzi.

Zagadki logiczne dla dorosłych. Sprawdź swój czas

Na zdjęciu widać trzy obrazki pełne białych i czarnych prostokątów ułożonych w nietypowe wzory. Nie dołączono żadnej konkretnej treści zadania, a jedynie polecenie, by znaleźć trzeci obrazek pasujący do tej sekwencji. W tym zadaniu ważna jest przede wszystkim spostrzegawczość. Należy zwrócić uwagę na ułożenie prostokątów oraz ich kolory. Podpowiedź można znaleźć w drugim i ostatnim obrazku. W obu przypadkach prostokąty z górnej części ułożono poziomo, a w dolnej pionowo. Co więcej, kolory się uzupełniają. Gdybyśmy nałożyli jeden obrazek na drugi, powstałyby same czarne lub same białe prostokąty. Tym samym powinniśmy się kierować, wybierając obrazek numer trzy. Powinien uzupełniać prostokąty z pierwszego zdjęcia. Szukamy zatem fragmentu, na którym górne figury ułożono pionowo i pokolorowano je przeciwnie do pierwszego obrazka. Zatem poprawną odpowiedzią na rozwiązanie tego zadania jest oczywiście B. Ile czasu zajęło ci rozwiązanie? Najlepszym udaje się w mniej niż 10 sekund.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Więcej o:
Copyright © Agora SA